• 1 z 9
 

Ledově bílý krystal křišťálu s krásným vnitřním světem

 

Nádherná ukázka přírodního křišťálu v kombinaci s křemenem z proslaveného českého naleziště Suky (Vysočina).

Jedná se o menší krystal křišťálu, který má po svém obvodu slušně zachovalé krystalové stěny. Některé z těchto ploch jsou sice mírně odřené či otlačené od mateční horniny, to však kameni nijak neubírá na jeho celkové kráse. Samotná špice krystalu je také celkem pěkně dochovalá a působí hezkým dojmem a to i přesto, že má ze zadní nepohledové strany ťuknutí.

Povrch křišťálu je téměř celý lesklý, takže pokud kámen prosvítíte sluníčkem nebo baterkou můžete poměrně snadno nahlédnout dovnitř a obdivovat tak jeho úžasný vnitřní svět.

Ten ukrývá v horní polovině krystalu slušnou čistotu s opravdu nádhernými mlhovinami či různými inkluzemi a peříčky. Ve spodní polovině krystalu pak můžete pozorovat jak křišťál postupně přechází až do bílého, mléčného křemene. Tento tzv. vnitřní svět je částečně zachycený i na posledních dvou fotografiích, kde je vzorek prosvícený právě baterkou.

Samotná barva křišťálu se pak může pochlubit velice kvalitním a vzácným ledově bílým odstínem.

Přesto, že spodní polovinu krystalu tvoří převážně křemen, jedná se o skutečně pohledný kousek křišťálu z Vysočiny.

 

Místo nálezu: Suky (Vysočina)

Rok nálezu: 2015

Rozměry: 42 x 22 x 21 mm

Váha: 26 g

 

NEKALÉ PRAKTIKY PRODEJCŮ S DRAHÝMI KAMENY A MINERÁLY

Tento křišťál jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu. Vždy také uvádíme konkrétní naleziště každého kamene, jeho přesný rozměr a váhu. Každý kamínek je také navíc opatřený originálním popiskem, který ho perfektně vystihuje.

Někteří nepoctiví prodejci si však s prezentací svých prodávaných kamenů příliš práce nedají a mnohdy se snaží zákazníky i oklamat. Kameny totiž často nafotí pouze z jejich pěkných stran a škaredá či poškozená místa záměrně nefotí. Takové kameny pak na fotkách vypadají velice lákavě. Když vám ovšem dorazí domů, zjistíte, že byly nafoceny pouze z těch nejhezčích stran a že z jiných úhlů zdaleka tak pěkné nejsou. S přesnými rozměry vzorků si většina těchto přeprodejců také hlavu neláme a píší například pouze rozmezí 5 - 10 centimetrů. Samotný popis drahých kamenů pak většinou omezí pouze na nadpis s jejich názvem, což je také škoda.

 

Dostupnost Prodáno
400 Kč
Kód produktu 1500
Kategorie Křišťál - české kameny a krystaly
Položka byla vyprodána...