• 1 z 13
 

Plochý krystal morionu s částečným elestiálním růstem

 

Pohledný kousek temné až černé záhnědy tzv. morionu ze slavné české lokality Pikárec (Vysočina).

Jedná se o středně velký plochý krystal morionu, který má z pohledové strany krásně zachovalé stěny včetně špice. Z ostatních stran se sice krystalové plochy nenachází, kámen zde však převážně není poškozený, nýbrž otlačení od tzv. mateční horniny jenž mu bránila v růstu a vývoji. Touto mateční horninou bývá nejčastěji křemen.

Krystalové stěny v přední části se navíc můžou pochlubit poměrně vzácným tzv. elestiálním růstem, díky kterému se tento kámen řadí mezi unikátní Mistrovské krystaly a to konkrétně Elestial dar Andělů.

Celkový estetický vzhled pak dotváří drobné lupenité krystalky muskovitu, které se nachází v zajímavém shluku těsně pod špicí. Minerál muskovit je mezi lidmi známý spíše pod svým neodborným názvem a sice jako světlá lesklá slída.

Povrch kamene je převážně lesklý, takže pokud krystal prosvítíte sluníčkem nebo baterkou, můžete i částečně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak hezký vnitřní svět.

Uvnitř je morion lehce zakalený větším množstvím nejrůznějších úkazů jako jsou mlhoviny, inkluze nebo peříčka.

Samotná barva morionu má pak ve stínu a na běžném denním světle temný až černý odstín. Při prosvícení má pak krystal jemně hnědý až kouřový nádech.

Celkově jde o kvalitní ukázku černé záhnědy - morionu z oblasti Vysočiny.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 90 x 48 x 20 mm

Váha: 96 g

 

Pokud si chcete přečíst podrobné články týkající se například Mistrovských krystalů, či účinků a vlastností jednotlivých drahých kamenů, určitě navštivte i náš partnerský e-shop DRAHÉ KAMENY ONLINE a to na adrese www.drahekamenyonline.cz

Dostupnost Prodáno
900 Kč
Kód produktu 2127
Kategorie Morion - české kameny a krystaly
Položka byla vyprodána...