• 1 z 2
 

Přírodní černé turmalíny z ČR

 

Kvalitní černé turmalíny skoryly z proslulého českého naleziště Bory (Vysočina).

Jedná se krásnou skupinku deseti neukončených černých turmalínů, které se můžou pochlubit nádherným leskem. Po obvodu je pak každý turmalínek od přírody zdobený typickým velice jemným rýhováním.

Málo kdo ví, že minerál černý turmalín má opravdu vyjímečné energetické účinky a vlastnosti. Jako jeden z mála nerostů navíc dokáže ochránit váš domov proti tzv. ELEKTROSMOGU neboli elektromagnetickému záření z vysílačů, mobilních telefonů, wifi a dalších podobných zařízení. Toto nebezpečné záření může mít z dlouhodobého hlediska negativní vliv na váš fyzický i duševní stav.

O energetických účincích černého turmalínu či o Elektrosmogu si můžete přečíst více na našem partnerském eshopu DRAHÉ KAMENY a to na adrese www.drahekamenyonline.cz

 

Místo nálezu: Bory (vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry kamene: 14 x 12 x 10 mm (nejmenší) až 15 x 14 x 10 mm (největší)

Celková váha: 37 g

 

CHCETE SI NAJÍT SVŮJ VLASTNÍ ČERNÝ TURMALÍN ?

Pokud vás láká najít si v přírodě svůj vlastní černý turmalín, určitě na Vysočinu někdy zavítejte. Nejlepším obdobím na takovou výpravu je podzim, kdy je zde většina polí čerstvě zoraná. Jestliže je zrovna po vydatném dešti je šance na pěkné nálezy ještě vyšší, protože voda z kamínků smyje přebytečnou hlínu a vy je pak daleko snáz uvidíte.

Když budete mít štěstí a dostatek trpělivosti, určitě si svůj malý skoryl také najdete. Nejčastěji se jedná o drobné úlomky či malé válečky o velikosti do jednoho centimetru. Větší vzorky kolem tří až pěti centimetrů nebo ukončené černé turmalíny se nacházejí spíše vzácně.

Pokud na nálezy přeci jen nebudete mít štěstí, nebo najdete jen pár nevzhedných střípků, nemusíte být smutní. Na našem e-shopu si jistě vyberete ten pravý skoryl, po kterém toužíte. Téměř všechny námi zde nabízené turmalíny jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní původ. Naši nabídku se snažíme dle našich možností neustále doplňovat, aby jste měli stále z čeho vybírat.

Každý kamínek je detailně nafocený ze všech stran a opatřený originálním popisem, který ho perfektně vystihuje. Navíc ke každému minerálu vždy uvádíme rok a místo nálezu, přesný rozměr v milimetrech a také váhu v gramech. Takto zdokumentovaný kámen vám pak jistě udělá radost, i když jste jej zrovna osobně nenalezli.

Dostupnost Prodáno
350 Kč
Kód produktu 1599
Kategorie Turmalín - černý skoryl - kámen
Položka byla vyprodána...