• 1 z 10
 

Pohledný krystal temně černého morionu

 

Kvalitní kousek černé záhnědy tzv. morionu ze slavného českého naleziště Pikárec (Vysočina).

Jedná se o menší až středně velký krystal morionu, který má po svém obvodu slušně zachovalé krystalové plochy včetně špice. Některé stěny jsou sice lehce otlačeny od mateční horniny a špice také není úplně dokonalá, to však kameni rozhodně nijak neubírá na jeho celkové kráse.

Zajímavostí také je, že z jedné strany je krystal morionu lehce porostlý či nepatrně prostoupený šedým křemenem. Tím je částečně zarostlá i samotná špička krystalu.

Povrch morionu je matný až částečně lesklý, pokud však krystal prosvítíte sluníčkem nebo baterkou, tak je kromě špičky prakticky neprůsvitný. Moriony které nelze prosvítit se v přírodě vyskytují spíše vyjímečně, proto jsou také poměrně ceněné a vzácné.

Samotná barva krystalu má pak opravdu kvalitní temně černý odstín.

Pokud tedy hledáte typicky černý morion z Vysočiny, tento kamínek vás jistě potěší a udělá vám radost.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 55 x 29 x 22 mm

Váha: 44 g

 

NEKALÉ PRAKTIKY PRODEJCŮ S DRAHÝMI KAMENY A MINERÁLY

Tento morion jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu. Vždy také uvádíme konkrétní naleziště každého kamene, jeho přesný rozměr a nově i váhu. Každý kamínek je také navíc opatřený originálním popiskem, který ho perfektně vystihuje.

Někteří nepoctiví prodejci si však s prezentací svých prodávaných kamenů příliš práce nedají a mnohdy se snaží zákazníky i oklamat. Kameny totiž často nafotí pouze z jejich pěkných stran a škaredá či poškozená místa záměrně nefotí. Takové kameny pak na fotkách vypadají velice lákavě. Když vám ovšem dorazí domů, zjistíte, že byly nafoceny pouze z těch nejhezčích stran a že z jiných úhlů zdaleka tak pěkné nejsou. S přesnými rozměry vzorků si většina těchto přeprodejců také hlavu neláme a píší například pouze rozmezí 5 - 10 centimetrů. Samotný popis drahých kamenů pak většinou omezí pouze na nadpis s jejich názvem, což je také škoda.

 

Nabídku českých minerálů a drahých kamenů najdete i na našem partnerském eshopu DRAHÉ KAMENY a to na adrese www.drahekamenyonline.cz

Dostupnost Prodáno
650 Kč
Kód produktu 1593
Kategorie Morion - české kameny a krystaly
Položka byla vyprodána...