• 1 z 7
 

Váleček černého turmalínu - Samoléčitel

 

Jedinečný vzorek černého turmalínu skorylu ze slavné české lokality Pikárec (Vysočina).

Jedná se o menší špalík černého turmalínu, který se pyšní opravdu vysokým leskem. Po svém obvodu je pak skoryl od přírody zdobený typickým jemným rýhováním.

Tento turmalín se však může pochlubit ještě poměrně vzácným jednostranným ukončením, které je označováno jako tzv. dohojení. Toto zakončenní je tvořeno drobnými lesklými ploškami a skoryl se díky němu řadí mezi unikátní Mistrovské krystaly a to konkrétně Samoléčitele.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2020

Rozměry kamene: 21 x 17 x 15 mm

Váha: 11 g

 

Černý turmalín je nejen krásný minerál, který může být vkusným doplňkem ve vašem interiéru. Tento drahý kámen totiž dokáže jako jeden z mála nerostů i účinně pohlcovat takzvané elektromagnetické záření z vysílačů, wifi, mobilních telefonů a dalších podobných zařízení. Toto neviditelné záření může mít z dlouhodobého hlediska negativní vliv nejen na lidskou psychiku, ale třeba i na kvalitu spánku. Mezi lidmi je toto záření známé spíše pod souhrným názvem "ELEKTROSMOG".

Pokud tedy černé turmalíny umístíte do obytných místností, měly by vás proti tomuto nežádoucímu záření účinně chránit. (Do každé místnosti je vhodné umístit buď více drobných turmalínů o velikosti cca kolem 1 centimetru, nebo jeden větší špalík o rozměrech cca 2 - 3 centimetry).

V naší nabídce najdete jak ukončené tak i neukončené černé turmalíny v různých velikostech. Oba dva druhy turmalínů mají však stejné energetické účinky a vlastnosti. Jediný rozdíl je v tom, že ukončené turmalíny působí více estetickým dojmem a jsou cenově o něco dražší, protože v přírodě se vyskytují poměrně vzácně.

Naprostou většinu námi zde nabízených černých turmalínů jsme navíc osobně nalezli a to především v oblasti Vysočiny, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní a neupravený stav. Turmalíny z České Republiky sice nedosahují takové velikosti jako ty zahraniční (Brazílie atd.), svými vibracemi jsou nám však tyto kameny daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější.

Černé turmalíny ze zahraničí se navíc velice často falšují či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Kameny tímto nepřirozeným zásahem však můžou přijít o značnou část svých energetických účinků a vlastností.

 

Dostupnost Prodáno
350 Kč
Kód produktu 1473
Kategorie Turmalín - černý skoryl - kámen
Položka byla vyprodána...