• 1 z 10
 

Část krystalu morionu s klíčovým vtiskem a drahokamovou vnitřní čistotou

 

Velmi kvalitní kousek temné až černé záhnědy tzv. morionu z proslaveného českého naleziště Pikárec (Vysočina).

Jedná se o menší zlomek respektive část krystalu morionu, který má celkem slušně zachovalé obvodové stěny. Ze špice se sice zachoval pouze malý kousek, takto už jsme však kámen osobně nalezli v přírodě.

Tento krystal tedy není zdaleka dokonalý, nabízí však jednu zajímavost a tou je pozoruhodný klíčový vtisk/otisk, který podle svého tvaru nepochybně pochází od jiného krystalu z dutiny.

Povrch kamene je částečně lesklý, takže pokud morion prosvítíte sluníčkem nebo baterkou můžete velice dobře nahlédnout dovnitř a pozorovat tak fascinující vnitřní svět.

Ten ukrývá především vysokou až drahokamovou čistotu s pouze velmi malým množstvím mlhovinek, inkluzí či peříček. (Na facetový výbrus se kámen příliš nehodí).

Úžasná je i samotná barva morionu, která má ve stínu a na běžném denním světle typickou temně hnědou až černou barvu. Pokud však kamínek prosvítíte (sluníčkem nebo baterkou) rozzáří se půvabnými jemně až středně hnědými tóny a lehkým kouřovým nádechem.

Tento morion sice nepatří mezi ty největší, ale svojí kvalitou (barvou a čistotou) se řadí k opravdové špičce.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 25 x 22 x 15 mm

Váha: 12 g

 

U NÁS VŽDY VÍTE CO KUPUJETE

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje.

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry daného vzorku a jeho váha.

 

Další nabídku přírodních českých morionů naleznete v naší sekci - Prodej morionů, nebo také na našem partnerském webu Drahé kameny online v kategorii - Nabídka morionů.

Dostupnost Prodáno
370 Kč
Kód produktu 2676
Kategorie Morion - české kameny a krystaly
Položka byla vyprodána...