Část krystalu citrínu s unikátní barvou a pestrým vnitřním světem

Úžasný kousek pravého českého citrínu ze známé mineralogické oblasti Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o fantastický zlomek, respektive část krystalu citrínu. Kámen má totiž zachovalou přibližně polovinu špice a náznaky obvodových krystalových stěn.

Povrch citrínu je v některých menších pasážích matný, místy lehce až sametově ohlazený a příjemný na dotek. Většina kamínku je však částečně až cela lesklá.

Citrín je za pomocí baterky či sluníčka celý nádherně průsvitný a právě díky lesklému povrchu lze výborně nahlédnout dovnitř prakticky celého kamene a obdivovat tak jeho pestrý vnitřní svět.

Ten ukrývá nejen velmi slušnou, v některých úsecích až drahokamovou čistotu, ale také množství nejrůznějších úkazů jako jsou mlhovinové závoje či různé inkluze a peříčka. Po důkladnějším prozkoumání pak objevíte i krásnou barevnou duhu.

Někteří lidé se do tohoto vnitřního světa kamenů vydrží dívat i dlouhé minuty a nepřestane je fascinovat. Úkazy skryté uvnitř totiž výborně rozvíjí lidskou fantazii a vy tak můžete mít mnohdy pocit, že vidíte například nějáké zvíře či jiný objekt.

Fantastické a vskutku unikátní je i samotná barva citrínu. Přibližně polovina kamínku má půvabný jemně žlutý odstín, který se nejčastěji označuje jako "šampaňské". Zbývající část citrínu se pak pyšní neobyčejně kvalitním středně žlutým zbarvením s medovými až zlatavými tóny a silně kouřovým nádechem.

Citríny s takto jedinečnou a vzácnou kombinací barev se řadí mezi opravdové sběratelské rarity.

Nejvíce toto úžasné zbarvení kamínku vynikne, pokud je mokrý a na sluníčku, což jsme pro Vás výborně zachytili na posledních třech fotografiích.

Citrín jsme pro Vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu (U vzorku je tedy celkem 16 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 48 x 36 x 30 mm

Váha: 60 g

 

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější. Dávejte pozor na často falešné černé turmalíny pocházející ze zahraničí.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3150
3 200 Kč
Část krystalu citrínu s unikátní barvou a pestrým vnitřním světem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty