Epidot - pravý přírodní kámen z Česka

Epidot, kámen, minerál, účinky, vlastnosti, význam, Sobotín, Pfarrerb, JeseníkyNázev kamene epidot pochází z řeckého slova „épídosis”, což znamená přídavek. Toto pojmenování je odvozené od specifického tvaru jeho krystalů.

Jak poznat epidot?

Epidot je poměrně vzácný minerál a poznáte ho podle typické zelené barvy. Ta může mít celou řadu odstínů a to od zeleno-žluté až po zeleno-černou. Nejkrásnější a nejvzácnější epidoty jsou průsvitné a mají brčálově zelenou barvu. Krásné jsou i tmavé a sytě zelené až olivově zbarvené epidoty.

Epidot v přírodě vytváří samostatné volné krystaly (vzácně i ukončené), dále pak krystalové srostlice (drůzy), ale občas se též nachází i ve spojení s dalšími minerály (nejčastěji bílým až nažloutlým albitem).

Krystaly, či krystalky epidotu mají tvar stébelnatých sloupcovitých válečků, jsou rýhované a často i výrazně skelně, či perleťově lesklé. Na stupnici tvrdosti se epidot nachází na čísle 6 - 7, a je tak poměrně křehký.

Epidot, kámen, prodej, cena, využití, použití, Sobotín, Pfarrerb, Jeseníky, ČeskoJaké má epidot účinky?

Epidot ovlivňuje duševní rozpoložení člověka a zesiluje jeho vnímavost na signály těla. Napomáhá k znovunabytí fyzických i duševních sil po překonané nemoci, nebo prožitém duševním traumatu.

Uzemňující energie epidotu člověku umožňuje poznávat sama sebe. Zklidněná mysl pak dochází k uvědomění, co člověk chce a po čem touží, a co doopravdy potřebuje a je pro něj skutečně důležité.

Kde v Česku najít epidot?

Nejkrásnější a největší krystaly epidotů se v České republice našly u obce Sobotín (nedaleko města Šumperk - severní Morava - Jeseníky).

Jeden kilometr od této vesnice se nachází mineralogická přírodní památka „Pfarrerb”. Tento název pochází z původně německého označení naleziště a v překladu znamená „farář”. Lokalita však byla roce 2013 vyhlášena jako chráněná a sběr minerálů, či dokonce jejich kopání je zde zakázáno!

Menší vzorky epidotů byly tenkrát objeveny také v několika dalších oblastech. Mezi ty nejznámější patří: Markovice, Malešov, Měděnec, Vlastějovice, Rožná, Kutná Hora, Vernířovice, Čáslav, Žulová a Vápenná.

Epidoty nalezené v dřívějších dobách jsou dnes tedy velmi vzácné a ceněné. Kvalitních epidotů ubývá, a tak i jejich ceny postupně stoupají.

Epidot, drahý kámen, minerál, nerost, Sobotín, Pfarrerb, Jeseníky, Česká republika, Morava, ČechyJaký epidot vybrat?

Nejvhodnější epidot je ten v přírodním, surovém a neopracované stavu. Pokud se kámen opracovává do různých korálků, tromlů, placiček a podobně, tak přichází o nemalou část svého energetického potenciálu, který je schopen předat svému majiteli.

Hledejte tedy epidot v jeho přirozené podobě, bez dalších dodatečných lidských úprav. Nejlepší volbou je pořízení tohoto minerálu z Česka nebo Slovenska, jelikož se tuzemské epidoty zatím nefalšují (oproti těm zahraničním ze světa) a jsou nám energeticky nejblíže - narodily se tu stejně jako my.

Nabídka přírodních epidotů z České republiky ...

Na našich stránkách nabízíme pouze tuzemské epidoty objevené na nalezištích v České republice. Pod textem níže si můžete prohlédnout naši nabídku pravých přírodních epidotů v jejich přirozené a neopracované podobě, které jsme sami nalezli, nebo jsou z nálezů našich přátel.

Nabídku dle našich možností průběžně aktualizujeme a pravidelně doplňujeme.

Stránka 1 z 1 - 29 položek celkem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).