Epidot - pravý přírodní kámen z Česka

Epidot, kámen, minerál, účinky, vlastnosti, význam, Sobotín, Pfarrerb, JeseníkyNázev kamene epidot pochází z řeckého slova „épídosis”, což znamená přídavek. Toto pojmenování je odvozené od specifického tvaru jeho krystalů.

Jak poznat epidot?

Epidot je poměrně vzácný minerál a poznáte ho podle typické zelené barvy. Ta může mít celou řadu odstínů a to od zeleno-žluté až po zeleno-černou. Nejkrásnější a nejvzácnější epidoty jsou průsvitné a mají brčálově zelenou barvu. Krásné jsou i tmavé a sytě zelené až olivově zbarvené epidoty.

Epidot v přírodě vytváří samostatné volné krystaly (vzácně i ukončené), dále pak krystalové srostlice (drůzy), ale občas se též nachází i ve spojení s dalšími minerály (nejčastěji bílým až nažloutlým albitem).

Krystaly, či krystalky epidotu mají tvar stébelnatých sloupcovitých válečků, jsou rýhované a často i výrazně skelně, či perleťově lesklé. Na stupnici tvrdosti se epidot nachází na čísle 6 - 7, a je tak poměrně křehký.

Epidot, kámen, prodej, cena, využití, použití, Sobotín, Pfarrerb, Jeseníky, ČeskoJaké má epidot účinky?

Epidot ovlivňuje duševní rozpoložení člověka a zesiluje jeho vnímavost na signály těla. Napomáhá k znovunabytí fyzických i duševních sil po překonané nemoci, nebo prožitém duševním traumatu.

Uzemňující energie epidotu člověku umožňuje poznávat sama sebe. Zklidněná mysl pak dochází k uvědomění, co člověk chce a po čem touží, a co doopravdy potřebuje a je pro něj skutečně důležité.

Kde v Česku najít epidot?

Nejkrásnější a největší krystaly epidotů se v České republice našly u obce Sobotín (nedaleko města Šumperk - severní Morava - Jeseníky).

Jeden kilometr od této vesnice se nachází mineralogická přírodní památka „Pfarrerb”. Tento název pochází z původně německého označení naleziště a v překladu znamená „farář”. Lokalita však byla roce 2013 vyhlášena jako chráněná a sběr minerálů, či dokonce jejich kopání je zde zakázáno!

Menší vzorky epidotů byly tenkrát objeveny také v několika dalších oblastech. Mezi ty nejznámější patří: Markovice, Malešov, Měděnec, Vlastějovice, Rožná, Kutná Hora, Vernířovice, Čáslav, Žulová a Vápenná.

Epidoty nalezené v dřívějších dobách jsou dnes tedy velmi vzácné a ceněné. Kvalitních epidotů ubývá, a tak i jejich ceny postupně stoupají.

Epidot, drahý kámen, minerál, nerost, Sobotín, Pfarrerb, Jeseníky, Česká republika, Morava, ČechyJaký epidot vybrat?

Nejvhodnější epidot je ten v přírodním, surovém a neopracované stavu. Pokud se kámen opracovává do různých korálků, tromlů, placiček a podobně, tak přichází o nemalou část svého energetického potenciálu, který je schopen předat svému majiteli.

Hledejte tedy epidot v jeho přirozené podobě, bez dalších dodatečných lidských úprav. Nejlepší volbou je pořízení tohoto minerálu z Česka nebo Slovenska, jelikož se tuzemské epidoty zatím nefalšují (oproti těm zahraničním ze světa) a jsou nám energeticky nejblíže - narodily se tu stejně jako my.

Nabídka přírodních epidotů z České republiky ...

Na našich stránkách nabízíme pouze tuzemské epidoty objevené na nalezištích v České republice. Pod textem níže si můžete prohlédnout naši nabídku pravých přírodních epidotů v jejich přirozené a neopracované podobě, které jsme sami nalezli, nebo jsou z nálezů našich přátel.

Nabídku dle našich možností průběžně aktualizujeme a pravidelně doplňujeme.

 

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem