Pravý český ametyst - přírodní kámen

Ametyst, kámen, minerál, krystal, účinky, vlastnosti, významAmetyst je fialová odrůda křemene. Jeho název pochází z řeckého slova „amethystos”, což znamená neopojný, neopilý, či střízlivý. Řekové věřili v jeho ochranu před otravou a to nejen alkoholem.

Jak poznat ametyst?

Ametyst poznáte podle jeho typické fialové barvy, která může mít mnoho odstínů. Nejběžněji se ametyst vyskytuje ve světle fialových barvách. Vzácněji se pak objevuje v sytých odstínech fialové barvy, která někdy může přecházet až do černé.

V přírodě se ametyst nachází v různých tvarech a formách. Nejčastěji vytváří krásné drůzy obsahující větší množstvím menších srostlých krystalů. Velmi oblíbené jsou také ametystové geody, které pochází nejčastěji z Brazílie. Hojně se též objevuje ve formě samostatných volných krystalů zakončených jednou špicí, nebo ve stavu různých zlomků, ohlazených valounků, či částí krystalů.

Některé ametysty bývají uvnitř čisté (drahokamové), pak je lze použít i k facetovému vybroušení a následnému zasazení do šperků. Zlatníci je vkládají do přívěsků, prstenů, náhrdelníků, naušnic atp.

Kámen, ametyst, krystal, přírodní, surový, nerost, drahy kamen

Vyhněte se uměle ozářeným ametystům dovezeným ze zahraničí

Přírodní ametysty se nejčastěji vyskytují v přirozených světle až středně fialových tónech a odstínech. O ty však mezi lidmi není takový zájem, protože většina chce ametysty se sytě fialovým zbarvením. Těch čistě přírodních je však málo a jsou nedostatkovým zbožím.

Z toho důvodu se přistoupilo k umělému radioaktivnímu ozařování světle fialových ametystů ze zahraničí. Po tomto nepřirozeném ozáření se barva změní na tu výraznou a žádanou sytě fialovou barvu. Takto se ozařují nejen samostatné krystaly, ale i celé drůzy, nebo dokonce ametystové geody.

Ametysty pak sice vypadají krásně na pohled, avšak již nejsou zcela přírodního původu. Tyto skutečnosti jsou však často prodejci a obchodníky zatajovány, aby měli lepší zisk. Spoléhají na to, že běžný člověk nepozná ozářený ametyst.

Tento nepřirozený lidský zásah nezpůsobuje pouze změnu barvy původních ametystů, ale také především jejich účinků a vlastností, které jsou tímto zásahem značně narušeny a mnohdy i zcela zničeny.

Čtěte také: Jsou nepravé ozářené kameny radioaktivní? » zobrazit článek «

Ametyst, kámen, prodej, cena, využití, použití, umístěníJaké má přírodní ametyst účinky?

Ametyst je velmi silným duchovním kamenem, a proto nejvíce ovlivňuje šestou a sedmou čakru. Otevírá třetí oko a silně aktivuje korunní čakru. Byl to kámen králů, protože ho umísťovali do svých korunovačních klenotů. Též je mnohdy označován jako kámen ducha. Má velkou ochrannou sílu a je ideálním kamenem k meditaci. Dále také pomáhá při závislostech všeho druhu.

Leonardo da Vinci o něm napsal: "Ametyst zbystřuje mysl a zbavuje všech neřestných myšlenek" .

Jaký ametyst vybrat?

Pro nás jsou nejvhodnější české a moravské ametysty, které pocházejí z tuzemských nalezišť. České ametysty jsou nám energeticky nejblíže, protože se tu narodily stejně tak jako my. Navíc se české ametysty zatím nefalšují (neozařují), a tak je u nich jistota, že jsou pravé a čistě přírodní.

Nabídka pravých českých ametystů ...

Na našich stránkách nabízíme pouze české a moravské ametysty objevené na nalezištích v České republice. Pod textem níže si můžete prohlédnout naši nabídku pravých přírodních ametystů, které jsme sami nalezli, nebo jsou z nálezů našich přátel. Pochází hlavně z oblasti Vysočiny, kde se ametysty objevují nejčastěji a v nejkrásnější podobě.

Krásné přírodní české ametysty najdete také na našich spřízněných stránkách - Drahé Kameny Online. Pro jejich zobrazení stačí kliknout na následující odkaz: » zobrazit nabídku «

Stránka 1 z 3 - 81 položek celkem
Nahoru
Další produkty
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).