Pravý český růženín - přírodní kámen

Růženín, kámen, minerál, přírodní, surový, neopracovanýRůženín je růžová odrůda křemene. Jeho název je odvozen od jeho růžové barvy.

Jak poznat růženín?

Růženín nejlépe poznáte podle jeho barvy. Ta může mít celou paletu odstínů růžové až růžovo-fialové barvy. Nejběžněji se vyskytuje ve velmi světle růžovém tónu, vzácněji se pak objevuje ve středně, či dokonce sytě růžových tónech. Někdy také barva v kameni přechází z růžového do bílého, či fialového nádechu.

V přírodě růženín tvoří krystaly jen zcela vyjímečně, a tak se nejčastěji setkáte s růženíny ve formě surových zlomků, úlomků a částí.

Velmi vzácně bývají růženíny uvnitř čisté (drahokamové), pak je lze použít i k facetovému vybroušení a následnému zasazení do šperků. Zlatníci je vkládají do přívěsků, prstenů, náhrdelníků, naušnic atp.

Růženín, drahý kámen, pravý nerost, prodej, cenaNěkteré zahraniční růženíny procházejí umělým ozářením

Jak bylo psáno výše, tak přírodní růženíny se nejčastěji vyskytují v přirozených velmi světle růžových tónech a odstínech. Ty však nepřitahují takovou pozornost jako ty sytě růžové. Tyto výrazně zbarvené růženíny pocházející ze zahraničí však mnohdy nejsou přirozeného původnu a jejich syté barvy bylo dosaženo umělým radioaktivním ozářením.

Růženíny pak sice vypadají krásně na pohled, avšak již nejsou zcela přírodního původu. Tyto skutečnosti jsou však často prodejci a obchodníky zatajovány, aby měli lepší zisk. Spoléhají na to, že běžný člověk nepozná ozářený růženín.

Tento nepřirozený lidský zásah nezpůsobuje pouze změnu barvy původních růženínů, ale také především jejich účinků a vlastností, které jsou tímto zásahem značně narušeny a mnohdy i zcela zničeny.

Čtěte také: Jsou nepravé ozářené kameny radioaktivní? » zobrazit článek «

Růženín, přírodní kámen, zlomky, české krystalyJaké má přírodní růženín účinky?

Růženín je kamenem lásky, čistoty, soucitu a otevřeného srdce. Rozvíjí lásku nejen k sobě, ale i k ostatním lidem. Propojuje a stmeluje rodinu. Je to kámen srdce a je ideální na srdeční čakru. Léčí nízké emoce a pocity.

Růženín přitahuje do života lásku a oblíbili si ho hlavně zamilovaní lidé. Je to také kámen mateřství, krásy, míru, odpuštění a sebevědomí. Pracuje též jako ochránce při bolesti a zklamání.

Jaký růženín vybrat?

Pro nás jsou nejvhodnější české a moravské růženíny, které pocházejí z tuzemských nalezišť. České růženíny jsou nám energeticky nejblíže, protože se tu narodily stejně tak jako my. Navíc se české růženíny zatím nefalšují (neozařují), a tak je u nich jistota, že jsou pravé a čistě přírodní.

Nabídka pravých českých růženínů ...

Na našich stránkách nabízíme pouze české a moravské růženíny objevené na nalezištích v České republice. Pod textem níže si můžete prohlédnout naši nabídku pravých přírodních růženínů, které jsme sami nalezli, nebo jsou z nálezů našich přátel. Pochází hlavně z oblasti Vysočiny, kde se růženíny objevují nejčastěji a v nejkrásnější podobě.

Krásné přírodní české růženíny najdete také na našich spřízněných stránkách - Drahé Kameny Online. Pro jejich zobrazení stačí kliknout na následující odkaz: » zobrazit nabídku «

Stránka 1 z 2 - 60 položek celkem
Nahoru
Další produkty
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).