Záhněda - pravý český kámen

Záhněda - kámen, krystal, minerál, kouřový křemen z VysočinyV České republice se nachází velmi krásné záhnědy, které nejvíce zaujmou svoji různorodostí, a také jejich spojením s dalšími vzácnými minerály. V poslední době se české a moravské záhnědy staly velmi vyhledávanými kameny a to nejen sběrately minerálů, ale především lidmi, kteří se zajímají o jejich specifické účinky a schopnosti.

Na našem území byly nejkrásnější záhnědy objeveny v oblasti Českomoravské vrchoviny, kde se rozprostírá hned několik významných a světově proslulých nalezišť tohoto kouřového drahokamu. Za mnoho let intenzivního hledání a sbírání se však zdejší naleziště téměř vyčerpala a dnes je velmi náročné zde objevit pěkný krystal záhnědy.

Nejvhodnější čas a podmínky k hledání českých záhněd na Vysočině je podzim, když jsou zdejší pole zorána a po dešti. Krystaly záhněd jsou pak v hlíně (ornici) dobře vidět, protože jejich úžasný lesk Vás často osloví už zdálky. Počet hledačů a sběratelů tohoto drahého kamene je však rok od roku větší a šance na pěkný nalez je stále menší a obtížnější.

Níže najdete naši nabídku českých záhněd, které pochází převážně z našich vlastních nálezů, které se nám podařilo za roky hledání a sbírání na Vysočině objevit. Průběžně se snažíme naši nabídku doplňovat a aktualizovat o nové kousky, abyste měli stále z čeho vybírat.

Nabídku českých a moravských záhněda najdete také na našem partnerském webu - Drahé Kameny Online.

 

Stránka 1 z 2 - 34 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 34 položek celkem