Pravý český morion - přírodní surový kámen

Morion - černá záhněda - kámen, krystal, minerál, nerostMorion je tmavě hnědá až černá odrůda křemene, přesněji řečeno odrůda záhnědy. Slovo morion pochází z latinského „morrosus, což znamená temný, či ponurý

Jak poznat pravý morion?

Kámen morion poznáte podle jeho temné barvy, která může být velmi tmavě hnědá, či dokonce zcela černá.

Některé přírodní moriony jsou zcela neprůsvitné a nedají se prosvítit baterkou ani sluncem. Jiné můžou být částečně, nebo zcela průsvitné.

Moriony se také často vyznačují výrazný skelným leskem na povrchu jejich krystalových stěn. Všechny kameny však nemusí mít silný lesk, ale můžou se nacházet i s matným, či dokonce lehce ohlazeným povrhem pocházejícím od vody a říčních písků.

Morion - tmavě hnědá záhněda - kámen, krystal, minerálNeobjednávejte falešné moriony pocházející ze zahraničí

Velmi důležité je však vědět, že pravých morionů je velmi málo a jsou nedostatkovým zbožím. Značné množství zahraničních kamenů na trhnu, které prodejci vydávány za moriony, ve skutečnosti nejsou přírodní moriony! Jedná se o zcela jiné, dostupnější a levnější minerály, které byly vystaveny radioaktivnímu záření, aby se docílilo změny jejich barvy. Tedy, např. původní bílý křemen, či bezbarvý čirý křišťál, po umělém ionizujícím ozáření změní svoji barvu na tmavě hnědou, či zcela černou.

Tento nepřirozený lidský zásah nezpůsobuje pouze změnu barvy původních kamenů, ale také především jejich účinků a vlastností, které jsou tímto zásahem značně narušeny a mnohdy i zcela zničeny.

Přečtěte si: » Podle jakých znaků poznat skutečně pravý morion? «

Čtěte také: » Jsou nepravé ozářené kameny radioaktivní? «

Jaké má přírodní morion účinky?

Morion patří k nejsilnějším ochranným a očistným kamenům. Jeho temná barva pohlcuje mnoho negativní energie. Jako jeden z mála drahých kamenů je vhodný pro očistu od těch největších problémů, jak na fyzické, tak i psychické úrovni. Morion jde do hloubky a čistí vše staré a nepotřebné.  

→ Tip: Přečtěte si o něm více na partnerských stránkách v článku » morion - účinky, vlastnosti a význam «

Kámen morion - temná záhněda - pravý přírodní krystalJaký morion vybrat?

Pro nás jsou nejvhodnější české a moravské moriony, které pocházejí z tuzemských nalezišť. České moriony jsou nám energeticky nejblíže, protože se tu narodily stejně tak jako my. Navíc se české moriony zatím nefalšují, a tak je u nich jistota, že jsou pravé a čistě přírodní.

Nabídka pravých českých morionů ...

Na našich stránkách nabízíme pouze české a moravské moriony objevené na nalezištích v České republice. Pod textem níže si můžete prohlédnout naši nabídku pravých přírodních morionů, které jsme sami nalezli, nebo jsou z nálezů našich přátel. Pochází hlavně z oblasti Vysočiny, kde se moriony objevují nejčastěji a v nejkrásnější podobě.

→ Doporučujeme: Další přírodní české moriony najdete na spřízněných stránkách Drahé Kameny Online na následujícím odkazu » Pravé české moriony «

Stránka 1 z 2 - 52 položek celkem
morion cerny zahneda krystal vnitrni svet prusvitny kamen 1 4881
Nahoru
Další produkty
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).