Citrín - pravý český kámen

Citrín - pravý český kámen - krystal citrínu z Vysočiny - prodej minerálůCitrín patří mezi nejvíce falšované drahé kameny, protože se nachází velmi vzácně a to i v zahraničí. Pravých přírodních citrínů je jako šafránu, a tak i jejich cena tomu odpovídá.

Donedávna ještě většina lidí netušila, že se citríny nacházejí i u nás v České republice a to konkrétně na Vysočině. Na zoraných polích v oblasti mezi Velkým Meziříčím a Žďárem nad Sázavou leží hned několik významných lokalit s výskytem tohoto žlutého drahokamu. Za desítky let hledání a sbírání citrínů a dalších vzácných minerálů jsou však zdejší naleziště již značně vyčerpaná, a tak najít na poli svůj vlastní citrín je stále obtížnější a vyžaduje to opravdu velkou dávku trpělivosti, vytrvalosti a hlavně potřebného štěstí.

Citrín je od pradávna vyhledáván jako kámen hojnosti, blahobytu, úspěchu, štěstí a zdraví. Citrín uctívali jako kámen Slunce už staří Egypťané, kteří si byli vědomi jeho magických schopností.

Níže si můžete prohlédnout naši nabídku pravých přírodních citrínů z Českomoravské vrchoviny, které pochází z našich vlastních nálezů. Nabídku se snažíme pravidelně aktualizovat a doplňovat o nové vzorky, které se nám za roky hledání a sbírání tohoto tajuplného českého drahokamu podařilo objevit.

Nabídku pravých českých citrínů najdete také na našem partnerském webu - Drahé Kameny Online.

 

Stránka 1 z 2 - 60 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 60 položek celkem