Pravý český citrín - přírodní kámen

Citrín - pravý přírodní kámen - krystal - český mineral - účinkyCitrín je žlutá drahokamová odrůda křemene. Svůj název získal díky žluté barvě připomínající citrón.

Jak poznat pravý citrín?

Citrín poznáte podle jeho barvy. Ta může mít celou škálu odstínů a to od velmi světlých tónů jemně žluté (té se říká barva šampaňského"), přes krásnou středně žlutou až po velmi vzácnou sytě žlutou barvu se zlatavými až medovými tóny.

Často mají pravé citríny tmavou špičku (vrchol krystalu). Ta se zbarvuje do temně hnědé, až černé barvy. Toto zbarvení je nejvíce typické pro české a moravské citríny. Vyjímečně jsou některé citríny (ve stínu) téměř celé tmavé a až po jejich prosvícení silnou baterkou, či sluncem se rozzáří svoji nádhernou žlutou barvou.

citrin-kamen-vlastnosti-prirodni-surovy-vyznamDávejte pozor na nepravé zahraniční citríny

Důležité je vědět, že pravých citrínů je velmi málo a jsou nedostatkovým zbožím. Značné množství zahraničních kamenů na trhnu, které prodejci vydávány za citríny, ve skutečnosti nejsou přírodní citríny! Jedná se o zcela jiné, dostupnější a levnější minerály, které byly tepelně upraveny (tzv. žíhány) v pecích za vysokých teplot, aby se docílilo změny jejich barvy. Tedy, např. původní fialový ametyst, či bezbarvý čirý křišťál, po tepelné úpravě změní svoji barvu na žlutou. Barevný odstín citrínů závisí na teplotě, pod jakou byl kámen přepálený.

Tento nepřirozený lidský zásah nezpůsobuje pouze změnu barvy původních kamenů, ale také především jejich účinků a vlastností, které jsou tímto zásahem značně narušeny a mnohdy i zcela zničeny.

Doporučujeme přečíst: Podle jakých znaků poznat skutečně pravý přírodní citrín? » Zobrazit článek

Citrín - krystal, drahokam, polodrahokam, minerál, kámen

 

Jaké má přírodní citrín účinky?

Citrín je od pradávna vyhledáván jako kámen hojnosti, blahobytu, úspěchu, štěstí a zdraví. Citrín uctívali jako kámen Slunce už staří Egypťané, kteří si byli vědomi jeho magických schopností. 

Jaký citrín vybrat?

Pro nás jsou nejvhodnější pravé české a moravské citríny, které pocházejí z tuzemských nalezišť. České citríny jsou nám energeticky nejblíže, protože se tu narodily stejně tak jako my. Navíc se české citríny zatím nefalšují, a tak je u nich jistota, že jsou pravé a čistě přírodní.

Nabídka pravých českých citrínů ...

Na našich stránkách nabízíme pouze české a moravské citríny objevené na nalezištích v České republice. Pod textem níže si můžete prohlédnout naši nabídku pravých přírodních citrínů, které jsme sami nalezli, nebo jsou z nálezů našich přátel. Pochází hlavně z oblasti Vysočiny, kde se citríny objevují nejčastěji a v nejkrásnější podobě.

Krásné přírodní české citríny najdete také na našich spřízněných stránkách - Drahé Kameny Online. Pro jejich zobrazení stačí kliknout na následující odkaz: » zobrazit nabídku «

 

Stránka 1 z 2 - 32 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 32 položek celkem