Turmalín - černý skoryl - kámen

Turmalín - kámen - černý skoryl - vlastnosti, požití, léčivé účinkyTurmalíny rozdělujeme podle jejich barvy. Ten černý se jmenuje skoryl a patří k nejžádanější odrůdě turmalínů.

Jak poznat pravý turmalín?

Turmalín skoryl poznáte nejen podle jeho krásné černé barvy, ale také na základě jeho typického jemného rýhování podél jeho krystalových stěn, které často doprovází též vysoký lesk. Vzácně jsou turmalíny na jedné (vyjímečně obou) stranách zakončené lesklými plochami, jako např. na obrázku vpravo (tzv. pyramidální ukončení krystalu).  

Jaké má černý turmalín účinky?

Černý turmalín patří mezi nejsilnější ochranné kameny a je to jeden z nejdůležitějších minerálů na ochranu proti nebezbečnému elektrosmogu a elektro-magnetickému záření, jako jsou např. wifi sítě (včetně 5G), různé satelity, GPS vysílače a další zdraví ohrožující zařízení (viz. článek na našich partnerských stránkách - » Jak se bránit proti elektrosmogu?).

Černý turmalín skoryl - kámen, minerál, účinky, významJaký turmalín vybrat?

Černé turmalíny skoryly se do České republiky dováží ve velkém množství ze zahraničních států (hlavně z Brazílie), kde se průmyslově těží stroji. Pro nás jsou však nejvhodnější české a moravské turmalíny, které pocházejí z tuzemských nalezišť v České republice. České turmalíny jsou nám energeticky nejblíže, protože se tu narodily stejně tak jako my.

Českých turmalínů je ovšem velmi málo a jsou nedostatkovým zbožím, protože se nachází velmi zřídka. Nikde v Česku se netěží ani nedolují a můžete je sehnat pouze od místních sběratelů, kteří je zde hledají a sbírají ručně.

Českých turmalínů však rok od roku ubývá, nejen proto, že se za desítky let intenzivního sběru zdejší maličká naleziště téměř zcela vyčerpala, ale také proto, že zájem o české turmalíny mnohonásobně vzrostl. Z těchto důvodu jsou velmi vzácné a ceněné, oproti těm dováženým ze zahraničí. I malý černý turmalín z naší rodné země může být člověku mnohem prospěšnější, než velký kus toho zahraničního, který pochází nejčastěji z Brazílie.Turmalín skoryl černý - naleziště, lokality, výskyt v česku, prodej

Nabídka českých přírodních turmalínů ...

Na našich stránkách nabízíme pouze české a moravské turmalíny pocházející z nalezišť v České republice. Pod textem si můžete prohlédnout naši nabídku černých turmalínů skorylů, které jsme sami nalezli, nebo jsou z nálezů našich přátel. Tyto turmalíny pochází hlavně z oblasti Vysočiny, kde se černé turmalíny objevují nejčastěji a v nejkrásnější podobě.

Další české turmalíny - černé skoryly najdete také na našich spřízněných stránkách - Drahé Kameny Online. Pro jejich zobrazení stačí kliknout na následující odkaz:  » Zobrazit nabídku «

Stránka 1 z 12 - 341 položek celkem
Nahoru
Další produkty
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).