Černý turmalín s estetickým stupňovitým ukončením

Velmi zajímavá ukázka černého turmalínu skorylu ze slavného českého naleziště Pikárec (Vysočina).

Jedná se o netradiční špalík černého turmalínu, který se z jedné strany může pochlubit částečným ukončením.

Toto zakončení má velmi estetický tzv. stupňovitý tvar a zachovalo se přibližně z poloviny. V jedné menší pasáži je pak ukončení i tzv. otlačeno od mateční horniny či dalších turmalínů z dutiny.

Vzorek je téměř celý krásně lesklý a zdobí jej typické velice jemné rýhování.

Pokud hledáte neobyčejný a vzácný černý turmalín z Vysočiny, tento kámen by ve vašem užším výběru rozhodně neměl chybět.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 30 x 27 x 21 mm

Váha: 25 g

 

CHCETE SI NAJÍT SVŮJ VLASTNÍ ČERNÝ TURMALÍN ?

Pokud vás láká najít si v přírodě svůj vlastní černý turmalín, určitě na Vysočinu někdy zavítejte. Nejlepším obdobím na takovou výpravu je podzim, kdy je zde většina polí čerstvě zoraná. Jestliže je zrovna po vydatném dešti je šance na pěkné nálezy ještě vyšší, protože voda z kamínků smyje přebytečnou hlínu a vy je pak daleko snáz uvidíte.

Když budete mít štěstí a dostatek trpělivosti, určitě si svůj malý skoryl také najdete. Nejčastěji se jedná o drobné úlomky či malé válečky o velikosti do jednoho centimetru. Větší vzorky kolem tří až pěti centimetrů nebo ukončené černé turmalíny se nacházejí spíše vzácně.

Pokud na nálezy přeci jen nebudete mít štěstí, nebo najdete jen pár nevzhedných střípků, nemusíte být smutní. Na našem e-shopu si jistě vyberete ten pravý skoryl, po kterém toužíte. Téměř všechny námi zde nabízené turmalíny jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní původ. Naši nabídku se snažíme dle našich možností neustále doplňovat, aby jste měli stále z čeho vybírat.

Každý kamínek je detailně nafocený ze všech stran a opatřený originálním popisem, který ho perfektně vystihuje. Navíc ke každému minerálu vždy uvádíme rok a místo nálezu, přesný rozměr v milimetrech a také váhu v gramech. Takto zdokumentovaný kámen vám pak jistě udělá radost, i když jste jej zrovna osobně nenalezli.

 

Další nabídku černých turmalínů z ČR naleznete v naší sekci - Prodej černých turmalínů, nebo také na našem partnerském webu Drahé kameny online v kategorii - Nabídka černých turmalínů

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2370
470 Kč
Černý turmalín s estetickým stupňovitým ukončením
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty