Červený turmalín rubelit s ukončením narostlý na albitové podložce - opravdový drahokam z Vysočiny (Řečice) - sběratelská rarita

REZERVACE!

Exkluzivní vzorek červeného turmalínu rubelitu ze slavného šutráckého naleziště  Řečice (Vysočina).

Lokalita Řečice je mezi sběrateli velice známá, protože v dřívějších, ale i poměrně nedávných dobách se v jejím okolí nalezlo spoustu pegmatitových žil (těles) a to především se záhnědami nebo černými turmalíny skoryly.

Mezi nejvýznamější objevy v této oblasti však rozhodně patří tzv. Li-pegmatit, který obsahoval malinově až červeně zbarvené turmalíny označované jako rubelity. Největší sloupcovité krystaly zde dosahovaly neuvěřitelné délky 10 - 15 centimetrů. Některé z těchto unikátů jsou k vidění i v muzeích jiné skončily v soukromých sbírkách. Tento obdivuhodný nález rubelitů byl však učiněn již před několika desítkami let.

Lokalita byla od té doby mnohokrát přebagrována a velmi důkladně prokopána, takže najít si zde dnes byť malinký kousek rubelitu je praticky nemožné. Z důvodu neukázněných hledačů a kopáčů drahých kamenů, kteří po sobě svoje výkopy mnohdy nedokáží a možná ani nechtějí uklidit, je navíc tato oblast pravidelně sledována a kontrolována, a kopání či sběr nerostů je zde přísně zakázán.

Kvalitní růžové a červené turmalíny z této lokality nalezené v "dřívějších dobách" jsou tedy dnes velice vzácné a jde o skutečné sběratelské rarity. Cena těchto unikátních a asi nejvzácnějších minerálů z oblasti Vysočiny se tedy mnohdy šplhá opravdu vysoko. Hodnotných a estetických vzorků je však doslova "jako šafránu" a možnost koupě takového kamínku je velmi omezená. Hrstka sběratelů vlastnící některý z takovýchto kamínků si je většinou cení nade všechno a je to pro ně mnohdy i srdeční záležitost, takže se těchto kousků nezbavují.

V České republice se pěkné rubelity našly i v jiných oblastech Vysočiny, a to například v okolí obcí - Rožná, Dolní Rožínka, Strážek, Pikárec, Laštovičky, Dolní Bory a Dobrá Voda. Nejkrásnější a nejkvalitnější rubelity však pocházejí právě z Řečice.

Nyní ,když víte něco málo o této významné lokalitě (Řečice) si můžeme jít blíže popsat daný kamínek.

———————————————————————————

Tomuto jedinečnému vzorku dominují dva krátce sloupcovité krystaly rubelitu, které jsou částečně zarostlé v menší podložce tvořené typickým nažloutlým albitem, místy lehce potaženým oranžovým limonitem (oxidem železa).

Oba tyto špalíky se pyšní vysoce kvalitní a estetickou barvu, která se pohybuje od tmavě purpurově růžové až po červenou. Sběratelé pro rubelity s tímto odstínem používají označení "malinové zbarvení". Krása těchto červených turmalínů samozřejmě nejvíce vynikne, pokud je zblízka prosvítíte baterkou.

Válečky jsou navíc z jedné strany dokonce i ukončené, což se také jen tak nevidí.

Větší špalík o rozměrech cca 7 x 6 x 4 milimetru se může pochlubit klasickým tzv. pyramidálním ukončením, které je tvořeno třemi zachovalými hladkými ploškami, z nich jedna kvůli albitu již není téměř viditelná.

Menší krystal o velikosti cca 5 x 3 x 2 milimetru pak nabízí pohled na nevšední a taktéž nádherně zachovalé tzv. stupňovité ukončení, které se krásně podařilo zachytit v detailu na dvou fotografiích.

Na vzorku dále můžete objevit ještě několik drobounkých fragmentů krystalů či zrn o velikosti kolem jednoho milimetru. Tyto ukázky mají půvabný jemně až středně růžový odstín.

Celkově jde o skutečnou sběratelskou raritu, vhodnou i pro opravdu náročné zákazníky. Kamínek je určený především vášnivým sběratelům minerálů, zamilovat si jej však můžou i lidé, zajímající se o drahé nerosty kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem. V neposlední řadě může tento skvost výborně posloužit jako tzv. investiční kámen v dnešní nejisté době.

Ať už si však tento "klenot" pořídíte z jakéhokoliv důvodu, rozhodně neprohloupíte, protože možnost získat takto vzácný a jedinečný kámen se mnohdy naskytně jen jednou.

 

Místo nálezu: Řečice (Vysočina)

Rok nálezu: 80. léta

Rozměry: 35 x 30 x 20 mm

Váha: 19 g

 

U nás vždy víte co kupujete

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje.

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry daného vzorku a jeho váha.

 

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3285
15 000 Kč
Červený turmalín rubelit s ukončením narostlý na albitové podložce - opravdový drahokam z Vysočiny (Řečice) - sběratelská rarita
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).