• 1 z 6
 

Český křišťál s krásným vnitřním světem - tromlovaný kamínek

 

Tromlovaný český křišťál pocházející z významného šutráckého naleziště Týn nad Vltavou nedaleko Českých Budějovic.

Jedná se o menší křišťálek, který má půvabný tvar valounku. Díky zpracování (tromlování) tedy kamínek nemá žádné ostré hrany a působí velmi hravým a mazlivým dojmem.

Křišťál je celý krásně průsvitný (sluníčkem nebo baterkou) a díky lesklému povrchu můžete i skvěle nahlédnout dovnitř kamene. Tzv.vnitřní svět ukrývá množství nádherných úkazů v podobě mlhovin, peříček a dalších.

Samotná barva křišťálu má kvalitní ledově bílý odstín s opravdu nepatrnými jemně žlutými tóny.

 

Místo nálezu: Týn nad Vltavou (Jihočeský kraj)

Rok nálezu: 2020

Rozměry: 40 x 24 x 15 mm

Váha: 18 g

 

Co jsou to vlastně tromlované kameny?

Tromlované nebo též tamblované kameny jsou vlastně leštěné kamínky, které vznikají z původně surových (přírodních) kamenů. Ty se několik dní otáčejí v bubnech společně s brusným a později leštícím práškem. Tímto zpracováním (tromlováním) se napodobuje přírodní proces omílání kamínků vodou v potůčkách či řekách. Tromlování dokáže tento přirozený proces značně urychlit a nám tak z nevzhledných surových úlomků kamenů za relativně krátkou dobu vzniknou nádherné valounky, které jsou krásné na pohled a velmi příjemné až mazlivé na dotek.

————————————————————————————

Další české přírodní křišťály najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních křišťálů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
450 Kč
Kód produktu 3903
Kategorie Pravý český křišťál - přírodní kámen
Položka byla vyprodána...