Český citrín - kámen štěstí a hojnosti - účinky a význam

Kámen citrín se řadí do skupiny křemenů a barevně přechází od velmi světle žluté, přes zlatavě medovou barvu až po téměř hnědé a tmavě hnědé zabarvení. Tmavým odstínem se zvláště vyznačují špice některých žlutých krystalů citrínů nalezených na Vysočině. Takto zbarvený kámen v sobě nese vlastnosti citrínu i morionu (temné záhnědy) zároveň.

Citrín je kamenem slunce a energie jím vysílaná je zářivá, hřejivá, konejšivá a životodárná, čímž je vázán k třetí čakře (oblasti středu břicha). Pokud má člověk tuto čakru otevřenou pro přijímání pozitivní energie, může si do svého života přitahovat blahobyt a materiální dostatek. Jakmile si uvědomí co přesně chce a po čem touží  a následně si tuto myšlenku dokáže vizualizovat jako už uskutečněnou (skutečně nastalou), přivábí k sobě cokoliv co si přeje. Tato vesmírná síla však musí být využívána jen s čistým úmyslem a nikdy by neměla být nikým sobecky zneužita, jelikož pak se může obráti proti danému jedinci a způsobit mu nesnáze.

Citrín je skvělým kamenem k pozvednutí vitality jak fyzického těla, tak i psychiky člověka. Tento kámen na emoční úrovni ovlivňuje potíže trávicího traktu a močového ústrojí. Z psychického hlediska umožňuje zbavovat se nánosu nezpracovaných (nestrávených) životních situací a různých traumat.

Pokud člověk touží být citrínu co nejblíže, lze krystal nebo jen jeho část umístit tam kde pobývá nejčastěji - na pracovní stůl, či na noční stolek, aby na něj mohl kámen energeticky působit i v noci. Drobnější kamínky může nosit při sobě například v kapse a nebo přímo na těle v podobě šperků, ať už náramku či přívěsku. Energie vysílaná drahým kamenem se spojuje s energii dané osoby, čímž se navyšuje její vědomí a posiluje vyrovnanost celého organismu.