Dow Mistrovský krystal křišťálu v kombinaci s mléčným křemenem

Kvalitní ukázka surového českého křišťálu z mineralogického naleziště Žulová (Jeseníky).

Tento menší krystal křišťálu se pyšní krásně zachovalými obvodovými krystalovými stěnami a prakticky dokonalou nepoškozenou špičkou.

Jednotlivé plošky nebo-li fazety nacházející se ve špici krystalu mají navíc specifický tvar i uspořádání, takže můžeme tento křišťál zařadit mezi vzácné Mistrovské krystaly a sice tzv. Dow krystal.

Povrch křišťálu je částečně lesklý, pokud tedy kamínek prosvítíte sluníčkem nebo baterkou, můžete lehce nahlédnout i do jeho vnitřního světa.

Horní polovina křišťálu je krásně protkána nejzůznějšími úkazy v podobě mlhovinek či peříček, objevit zde však můžete i nepatrný náznak tzv. Fantomu, nebo-li krystalu (špičky) uvnitř krystalu.

Spodní polovina krystalu je pak spíše zakalená, protože zde křišťál přechází až do mléčného křemene na kterém byl původně narostlý.

Samotná barva křišťálu má pak kvalitní tzv. ledově bílý odstín.

————————————————————————————

Místo nálezu: Žulová - Korálové jámy (Jeseníky)

Rok nálezu: 2018

Rozměry: 47 x 14 x 12 mm

Váha: 14 g

————————————————————————————

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Další české přírodní křišťály najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních křišťálů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 5363
530 Kč
Dow Mistrovský krystal křišťálu v kombinaci s mléčným křemenem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).