Drahokamový krystal temně medového citrínu s nádechem morionu - unikátní kámen

Fantastický kousek přírodního citrínu s lehkým přechodem do černého morionu ze slavného českého naleziště Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o menší krystal citrínu, který má celkem slušně zachovalé obvodové stěny včetně špice. Ze zadní nepohledové strany se špice krystalu sice nedochovala, ale takto už jsme kámen osobně nalezli v přírodě.

Povrch krystalu je celý matný, místy velmi nepatrně ohlazený a příjemný na dotek. Při prosvícení kamene sluníčkem nebo baterkou sice nelze kvůli tomuto matnému povrchu nahlédnout zcela dovnitř krystalu, i přes to je však dobře patrné, že citrín ukrývá především velmi vysokou až drahokamovou čistotu s pouze menším množstvím mlhovin či inkluzí v okrajích krystalu.

Pokud si kamínek prohlédnete důkladněji, objevíte i pěknou drobnou barevnou duhu.

Skutečně vyjímečná a opravdu vzácná je pak především samotná barva krystalu. Pokud se na kámen podíváte někde ve stínu či v potemnělé místnosti, má velice tmavý až téměř černý odstín, místy s temně žlutým nádechem. Když však krystal nasvítíte sluníčkem nebo silnější baterkou, přibližně polovina vzorku se rozzáří půvabným sytě žlutým až medovým odstínem, zbývající část kamene je pak stále velmi tmavá.

Tento kámen tedy ve stínu nepůsobí úplně atraktivním dojmem, na sluníčku či s baterkou je však krystal o mnoho zajímavější, protože žluté zbarvení vynikne daleko více. Skutečný půvab tohoto kamene však vynikne až tehdy, pokud je mokrý a na sluníčku. To pak černé a medově žluté tóny vyniknou nejvíce a vy budete doslova unešeni ze vzájemného přechodu těchto dvou odstínů.

O tom, jak krystal vypadá když je mokrý se mimochodem můžete přesvědčit sami na posledních čtyřech fotografiích a ve videu, které naleznete níže pod popisem (celkem je u vzorku 12 snímků).

Díky tomuto unikátnímu zbarvení, lze tento kámen označit jako citrín s nádechem či s lehkým přechodem do černého morionu (vzácný druh tmavé záhnědy).

Pokud vás fascinují neobyčejné a zajímavé vzorky minerálů, tento skvost v podobě temného krystalu citrínu si jistě zamilujete. Ručíme vám za to, že pokud si citrín prohlédnete mokrý a na sluníčku, už jej nedáte z ruky.

Níže pod popiskem jsme pro vás natočili i krátké VIDEO s tímto jedinečným citrínem.

 

Místo nálezu: Kněževes - Na Františku (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 42 x 30 x 23 mm

Váha: 45 g

 

PROČ SI ZAKOUPIT DRAHÉ KAMENY PRÁVĚ U NÁS ?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

 

Další nabídku pravých českých citrínů naleznete v naší sekci - PRODEJ CITRÍNŮ, nebo také na našem partnerském webu Drahé kameny online v kategorii - NABÍDKA CITRÍNŮ.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2835
2 450 Kč
Drahokamový krystal temně medového citrínu s nádechem morionu - unikátní kámen
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty