Drobný černý turmalín s dokonalým ukončením

Krásná ukázka černého turmalínu skorylu z vyhlášeného českého naleziště Bory (Vysočina).

Jedná se o drobný, ale velmi kvalitní kousek černého turmalínu, který se z jedné strany pyšní naprosto dokonalým ukončením. Toto zakončení má klasický tvar a je tedy tvořeno třemi hladkými ploškami.

Po obvodu je pak skoryl samozřejmě od přírody zdobený typickým jemným rýhováním a můžete zde spatřit i zajímavý tzv. klíčový vtisk, který pochází od jiného sousedního turmalínu z tzv. dutiny.

Pokud hledáte malinký vzorek tohoto vzácného minerálu, například na nošení v peněžence či podobně, tento vysoce estetický kamínek vám jistě udělá radost.

 

Místo nálezu: Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 12 x 11 x 10 mm

Váha: 3 g

 

Ukončený či neukončený černý turmalín?

Pokud si důkladně projdete naši nabídku černých turmalínů, zjistíte, že ukončené válečky či špalíky jsou cenově dražší než ty neukončené. Je tomu tak proto, že v přírodě se skoryly se zakončením vyskytují poměrně vzácně. Dalo by se říci, že na deset nalezených turmalínů připadá pouze jeden ukončený.

Oba dva druhy těchto turmalínů (ukončené i neukončené) mají samozřejmě shodné energetické účinky a vlastnosti, černé turmalíny s ukončením však dokáží svoji energii daleko lépe koncetrovat a usměrňovat, takže můžete jejich potenciál využít opravdu naplno. Skoryly s ukončením navíc působí velice estetickým dojmem.

Je tedy na každém z vás, jaký skoryl si zvolí. Někdo si například rád koupí pěkný větší špalík bez ukončení, jiný zvolí za podobnou cenu o něco menší turmalín, ale s pohledným ukončením.


————————————————————————————

Další přírodní černé turmalíny skoryly z ČR najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních černých turmalínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3144
220 Kč
Drobný černý turmalín s dokonalým ukončením
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty