• 1 z 9
 

Estetický ukončený černý turmalín zdobený albitem a muskovitem

 

Nádherná ukázka černého turmalínu skorylu z proslaveného českého naleziště Pikárec (Vysočina).

Jedná se o menší podlouhlý špalík (krystal) černého turmalínu, který se může z jedné strany pochlubit vysoce estetickým a dokonalým ukončením.

Toto zakončení je tvořeno třemi klasickými ploškami, z nich jedna je zajímavě zarostlá bílým albitem. Tento albit se nachází z části i z boční strany válečku a pokud si jej pozorněji prohlédnete, zjistíte, že jsou v něm zarostlé drobounké lupínky muskovitu neboli světlé slídy.

Černé turmalíny v kombinaci s bílým albitem a lesklým muskovitem vypadají opravdu skvěle. Díky zajímavému kontrastu bílé a černé vzorek zaručeně vynikne v každé sbírce.

Z druhé strany sice turmalín ukončený není, jeví zde však známky tzv. začínajícího dohojení a to množstvím drobounkých lesklých plošek. (Částečně lze tedy tento skoryl zařadit i mezi Mistrovský krystal zvaný Samoléčitel).

Po celém obvodu je pak špalík od přírody zdobený charakteristickým velice jemným rýhováním.

Pokud hledáte opravdu kvalitní a nevšední kousek černého skorylu z Vysočiny, tento kámen vás zaručeně potěší.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2007

Rozměry: 30 x 15 x 15 mm

Váha: 13 g

 

UKONČENÝ NEBO NEUKONČENÝ ČERNÝ TURMALÍN ?

V naší nabídce najdete jak ukončené, tak i neukončené černé turmalíny a to v různých velikostech. Ty s ukončením jsou o něco dražší, protože se v přírodě vyskytují poměrně vzácně. Dalo by se říci, že na deset nalezených turmalínů připadá pouze jeden ukončený.

Je tedy na každém z vás, který skoryl si zvolí. Někdo si rád zakoupí střední či větší špalík bez ukončení, jiný zase sáhne po menším, ale esteticky ukončeném vzorku.

 

Další nabídku černých turmalínů z ČR naleznete v naší sekci - Prodej černých turmalínů, nebo také na našem partnerském webu Drahé kameny online v kategorii - Nabídka černých turmalínů

Dostupnost Prodáno
480 Kč
Kód produktu 2454
Kategorie Turmalín - černý skoryl - kámen
Položka byla vyprodána...