Esteticky ukončený špalek černého turmalínu z Vysočiny

Luxusní vzorek přírodního černého turmalínu skorylu ze slavné šutrácké lokality Pikárec (Vysočina).

Jedná se o poměrně větší špalík (krystal) černého turmalínu, který se může pochlubit skutečně estetickým oboustranným zakončením.

Ukončení na jedné straně turmalínu je velmi slušně zachovalé a to konkrétně zde dvou třetin. Toto zakončení se může pochlubit velice vzácným tzv. stupňovitým tvarem, což působí velice esteticky. Ukončení této strany je zachyceno na prvních třech fotografiích.

Zakončení na druhé straně skorylu je pak perfektně zachyceno na následujích třech snímcích. Toto ukončení se sice zachovalo pouze z jedné třetiny, pyšní se však také vysokým leskem i unikátním stupňovitým tvarem.

Po obvodu je pak šlapík taktéž lesklý a od přírody jej zdobí charakteristické výrazné rýhování. Z jedné strany je sice turmalín převážně odřený, tento menší nedostatek však rozhodně nijak nekazí krásný dojem z kamene.

Celkově jde o velice pohledný a hodnotný vzorek černého turmalínu, který jistě ocení nejen náročnější sběratelé minerálů, ale i lidé, kteří se o drahé kameny zajímají kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2007

Rozměry kamene: 45 x 35 x 23 mm

Váha: 60 g

 

Černý turmalín je nejen krásný minerál, který může být vkusným doplňkem ve vašem interiéru. Tento drahý kámen totiž dokáže jako jeden z mála nerostů i účinně pohlcovat tzv. elektromagnetické záření z vysílačů, wifi, mobilních telefonů a dalších podobných zařízení. Toto neviditelné elektromagnetické záření může mít z dlouhodobého hlediska negativní vliv nejen na lidskou psychiku, ale třeba i na kvalitu spánku. Mezi lidmi je toto záření známé spíše pod souhrným názvem "ELEKTROSMOG".

Pokud tedy černé turmalíny umístíte do obytných místností, měly by vás proti tomuto nežádoucímu záření účinně chránit. (Do každé místnosti je vhodné umístit buď více drobných turmalínů o velikosti cca kolem 1 centimetru, nebo jeden střední až větší špalík o rozměrech cca 2 - 3 centimetry).

V naší nabídce najdete jak ukončené tak i neukončené černé turmalíny v různých velikostech. Oba dva druhy turmalínů mají však stejné energetické účinky a vlastnosti. Jediný rozdíl je v tom, že ukončené turmalíny působí více estetickým dojmem a jsou cenově o něco dražší, protože v přírodě se vyskytují poměrně vzácně.

Naprostou většinu námi zde nabízených černých turmalínů jsme navíc osobně nalezli v oblasti Vysočiny, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní a neupravený stav. Minerály z České Republiky sice nedosahují takové velikosti jako ty zahraniční (Brazílie atd.), svými vibracemi jsou nám však tyto kameny daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější.

Černé turmalíny ze zahraničí se navíc velice často falšují či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Kameny tímto nepřirozeným zásahem však můžou přijít o značnou část svých energetických účinků a vlastností.

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 1791
1 700 Kč
Esteticky ukončený špalek černého turmalínu z Vysočiny
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty