Estetický zlomek krystalu křišťálu se slušnou vnitřní čistotou a ledově bílu barvou

Senzační kousek pravého českého křišťálu z významné lokality Suky (Vysočina).

Jedná se o středně velký křišťál, přesněji zlomek nebo část krystalu. Kámen má totiž z pohledové strany zachovalé některé části obvodových krystalových stěn a kousek špice.

Povrch kamene je převážně matný, místy nepatrně ohlazený a příjemný na dotek, některé menší pasáže jsou však i částečně až zcela lesklé. Díky tomu lze při prosvícení křišťálu sluníčkem nebo baterkou v některých úsecích alespoň nepatrně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak půvabný vnitřní svět.

Ten ukrývá především velice slušnou, místy až drahokamovou čistotu, můžete zde však obdivovat i zajímavé úkazy jako jsou mlhovinové závoje či různé peříčka a inkluze.

Pokud si kámen za pomocí baterky důkladněji prohlédnete ze všech stran a úhlů, objevíte i hezkou barevnou duhu o velikosti cca 10 x 5 milimetrů.

Opravdu fantastická a velice vzácná je pak samotná barva křišťálu. Ta se pyšní unikátním ledově bílým až průzračným odstínem. Toto zbarvení patří rozhodně mezi to nejkrásnější, které můžete u českých křišťálů spatřit.

Každý sběratel minerálů touží mít ve své sbírce takto kvalitní ledově bílý křišťál, jen málo kdo má však to štěstí či dar, si takovýto kámen osobně najít.

Nejvíce rozhodně barva a čistota křišťálu vyniknou, pokud je kámen mokrý a sluníčku, což jsme pro vás dobře zachytili na posledních dvu fotografiích.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů a to jak na bílém tak i černém podkladu, aby jste měli co možná nejlepší představu nejen o jeho tvaru, ale také barvě (U vzorku je tedy celkem 15 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

Tento křišťál je vhodný nejen pro začínající ale i pokročilé sběratele, ocení jej však jistě i lidé zajímající se o drahé kameny kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

 

Místo nálezu: Suky u Ostrova nad Oslavou (Vysočina)

Rok nálezu: 2000

Rozměry: 75 x 45 x 35 mm

Váha: 133 g

 

NALEZIŠTĚ DRAHÝCH KAMENŮ SUKY

Malá vesnička jménem Suky byla v dřívějších dobách (cca před 20 -30 lety) mezi sběrateli velice oblíbenou lokalitou. Na přilehlích polích se totiž nacházeli nejenom záhnědy, moriony, černé turmalíny či citríny, ale především nádherné křišťály.

Dnes je však toto významné naleziště značně vyčerpané a to kvůli velkému množství nových sběratelů, či lidí zajímajících se o drahé kameny pro jejich energetické účinky a vlastnosti. Částečně však sláva této lokality upadla i v důsledku příliš mělké orby. Dříve totiž zemědělci orali i do hloubky 40 - 50 centimetrů, dnes je to většinou pouze 20 - 30 cm, což šanci na pěkný nález také značně snižuje.

Pokud tedy navštívíte okolní pole této oblasti (Suky) dnes, na takto kvalitní kousek křišťálu už nejspíš nenarazíte. Drobnější úlomky vzácných kamínků, především křišťálů, se zde však dají nalézt stále. Vyžaduje to ale dostanečnou trpělivost, vytrvalost a také nutnou dávku štěstí.

 

PROČ SI ZAKOUPIT DRAHÉ KAMENY PRÁVĚ U NÁS ?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

 

Další nabídku pravých českých křišťálů naleznete v naší sekci - PRODEJ KŘIŠŤÁLŮ, nebo také na našem partnerském webu Drahé kameny online v kategorii - NABÍDKA KŘIŠŤÁLŮ

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2775
2 900 Kč
Estetický zlomek krystalu křišťálu se slušnou vnitřní čistotou a ledově bílu barvou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty