Fantastická sbírková srostlice drahokamově čistých krystalů křišťálu - Tantrická dvojice - Barevná duha - Fantom

Luxusní kousek pravého českého křišťálu z oblíbené šutrácké lokality Žulová (Jeseníky).

Jedná se vysoce kvalitní a estetickou srostlici krystalů křišťálu, která nabízí opravdu velkou řadu zajímavostí, ale také  různých vzácných úkazů.

Díky tomu že je srostlice tvořena právě dvěma krystaly, můžeme tento vzorek zařadit mezi unikátní tzv. Mistrovské krystaly a to konkrétně Tantrickou dvojici.

Oba tyto krystaly mají navíc fantasticky zachovalé všechny obvodové stěny i samotné špičky, které jsou prakticky dokonalé. Pouze jeden z krystalů je z boční strany velmi lehounce otlačený, zřejmě od jiného (sousedního) krystalu z dutiny.

Větší z dvojice krystalů se navíc pyšní specifickým uspořádáním a tvarem jednotlivých plošek (fazet) ve své špici. Není však úplně jednoznačné jestli jde o Mistrovský krystal označovaný jako DOW nebo Channelingový krystal.

Ten samý krystal (tedy ten větší) nabízí však ještě jednu opravdvou vzácnost. Při prosvícení krystalu sluníčkem nebo spíše baterkou můžete totiž po důkladnějším prozkoumání objevit náznak tzv. Fantomu.

Jde vlastně o krystal (nebo jeho náznak - nejčastěji špici) uvnitř krystalu. Samotný Fantom vznikne tak, že se růst krystalu v určité fázi jeho vývoje zastaví a po určité době začne krystal opět růst, takže ten původní obalí uvnitř sebe. Tento vnitřní krystal se pak označuje právě jako Fantom.

V našem konkrétním případě je uvnitř krystalu lehce patrný náznak další špice a část obvodové stěny.

Oba krystaly jsou pak celé nádherně průsvitné a díky lesklému povrchu můžeme i výborně nahlédnout dovnitř a pozorovat tak fascinující vnitřní svět.

Ten ukrývá především skutečně vysokou až drahokamovou čistotu s pouze menším množstvím úkazů jako jsou mlhovinky, inkluze či peříčka. V nejspodnější části jsou krystaly nepatrně zakalené mléčně bílým křemenem, na kterém byly původně narostlé.

V pasáži, kde o oba krystaly vzájemně dotýkají, se můžete kochat úžasnými pestrobarevnými duhovými odlesky.

Tato srostlice křišťálů sice nepatří mezi ty nejlevnější, jde však o sběratelský kousek který se jen tak nevidí.

Kámen jsme pro vás samozřejmě postupným pootáčením detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o celkovém vzhledu (U vzorku je celkem 14 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

 

Místo nálezu: Žulová - Korálové jámy (Jeseníky)

Rok nálezu: 2018

Rozměry: 58 x 20 x 15mm

Váha: 20 g

 

Naleziště drahých kamenů Žulová

Vesnice Žulová leží nedaleko města Jeseník a je to jedna z významných mineralogických lokalit na území Slezska. Drahé kameny (především křišťály) se zde těžily již v 18. století a to především na výrobu suvenýrů, prodávaných návštěvníkům lázní Jeseník.

 

Proč si zakoupit drahé kameny práve u nás ?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Další české přírodní křišťály najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních křišťálů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3381
2 200 Kč
Fantastická sbírková srostlice drahokamově čistých krystalů křišťálu - Tantrická dvojice - Barevná duha - Fantom
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty