Fantasticky dohojený větší lesklý špalek černého turmalínu z Vysočiny- Samoléčitel

Sběratelský kousek pravého přírodního černého turmalínu skorylu nalezeného v okolí malebné vesničky jménem Pikárec nacházející se Vysočině. Toto naleziště patří mezi významné mineralogické lokality a v dřívějších ale i poměrně nedávných dobách se zde nalezli nádherné ukázky právě černých turmalínů, které se odborně označují jako skoryly.

Jedná o skutečně velký špalek černého turmalínu, který se pyšní délkou téměř 5 centimetrů a váhou 73 gramů.

Mnoho z vás si teď jistě říká, že v porovnání například se záhnědami, které dosahují podobných rozměrů naprosto běžně, tento černý skoryl není zas tak velký. Černé turmalíny se však se záhnědami nedají velikostně srovnávat, protože se v přírodě nacházejí řádově v daleko menších velikostech. Takto rozměrný turmalín jako je tento, lze srovnávat se záhnědou kolem 10ti až 15ti centimetrů a váhou cca 1 - 3 kg.

Podobně velké špalky černých skorylů lze spatřit jen v opravdu kvalitních sbírkách starých sběratelů, kteří se drahým kamenům věnovali celý život. Běžný člověk může podobné kousky spatřit například v některých menších muzeích či univerzitních sbírkách.

U skorylů samozřejmě nejde jen o velikost, ale také o jejich kvalitu. Čas od času se najde nějáký ten nadšenec (kamínkář), kterému se podaří například na zoraném poli nalézt podobně velký skoryl, kvalitou však tyto tzv. polní nálezy značně pokulhávají, jsou totiž značně otlučené od radlic traktorů, mají matný povrch a často se drobí či zcela rozpadají.

Tento konkrétní skoryl je však zcela jiný případ, protože vzorek pochází z tzv. podzemní dutiny a takové kameny mají v naprosté většině mnohonásobně vyšší kvalitu, než ty, nalezené na povrchu pole. Nejsou poničené (potlučené) od zemědělské techniky, ani na ně dlouhé roky nepůsobily nepříznivé vlivy počasí jako slunce, déšť či mráz. Pojďme si tedy tento turmalín blíže popsat.

Špalek je opravdu pevný (nedrobí se) a z pohledové strany se pyšní velmi vysokým leskem, typickým výrazným rýhováním a pozoruhodným částečně stupňovitým růstem. Ze zadní nepohledové strany je turmalín sice místy lehce odřený, i přes to je zde však také krásně rýhovaný a má slušný lesk.

Z jedné (čelní) strany se pak tento špalík pyšní skutečně luxusním a estetickým ukončením, které je tvořeno množstvím menších až drobných plošek. Toto zakončení však není úplně typické, a to proto, že jde o tzv. dohojení. Původně poškozený turmalín tedy znovu "začal růst" a vytvořil tak tuto zajímavou podívanou.

Díky uniktánímu zakončení se navíc tento špalík může zařadit mezi jedinečné tzv. Mistrovské krystaly a to konkrétně tzv. Samoléčitele.

Tento obdivuhodný vzorek černého turmalínu ocení nejen vášnivý sběratelé minerálů, ale především lidé zajímající se o drahé kameny kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem. Mistrovské krystaly v sobě totiž ukrývají množství důležitých informací a to vždy v závislosti na tom, o jaký konkrétní Mistrovský krystal se jedná. Pokud se tedy s těmito kameny naučíte správně pracovat, můžou vám být velmi nápomocny ve vašem životě, protože se od nich můžete mnohému naučit.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 47 x 40 x 25 mm

Váha: 73 g

 

U nás vždy víte co kupujete

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje.

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry daného vzorku a jeho váha.

————————————————————————————

Další přírodní černé turmalíny skoryly z ČR najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních černých turmalínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3303
3 400 Kč
Fantasticky dohojený větší lesklý špalek černého turmalínu z Vysočiny- Samoléčitel
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty