Fragment krystalové drůzy ametystu se sytě fialovou barvou

Nádherný vzorek přírodního ametystu z oblíbené šutrácké lokality Kojatín u Třebíče (Vysočina).

Jedná se o krystalovou drůzu ametystu, která má ve své horní části zachovalé fragmenty krystalů a špiček. Ty se můžou pochlubit opravdu úžasnou sytě fialovou barvou, která samozřejmě nejvíce vynikne na sluníčku nebo když kámen nasvítíte baterkou.

Spodní část vzorku, tzv. podložka je pak tvořena typickým bílo-šedým křemenem. V něm můžete pozorovat zajímavý proužek s hradbovou kresbou v temně fialové až černé barvě.

Celkově jde o velmi estetický kousek pravého českého ametystu, který je vhodný jak pro začínající sběratele, tak i pro ty z vás, kteří se o drahé kameny zajímáte kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

 

Místo nálezu: Kojatín u Třebíče (Vysočina)

Rok nálezu: 2020

Rozměry: 41 x 32 x 27 mm

Váha: 52 g

 

NALEZIŠTĚ DRAHÝCH KAMENŮ - KOJATÍN

Malá vesnička jménem Kojatín se nachází na Vysočině a to nedaleko města Třebíč. Toto naleziště se proslavilo především krásnými sytě fialovými ametysty, z nichž některé přecházejí až do černé barvy morionů. Ametysty se nacházejí i v přilehlých obcích jako Valdíkov, Hostákov či v nedalekých Bochovicích, nejkrásnější vzorky však pocházejí právě z Kojatína.

Konkrétní lokalita s výskytem těchto vzácných minerálů se nachází asi jeden kilometr jižně až jiho-východně od obce Kojatín. Ametysty zde můžete hledat jak na poli tak i v sousedním lese. Nejlepším obdobím na výpravu je samozřejmě podzim, kdy jsou zdejší pole zoraná a důkladně opršelá. Ametysty se zde však dají v omezené míře hledat celoročně, protože se vyskytují i v přilehlém lese a to na ploše přibližně 1 hektaru (tedy 100 x 100 m).

Tento lesík byl však v dřívějších letech již několikrát přebagrován a důkladně prokopán. Smutné je, že někteří sběratelé a hnedači drahých kamenů, po sobě tyto výkopy nedokáží a asi ani nechtějí uklidit, takže naleziště je značně zdevastované a zpustošené. Lesu nepřidala ani kůrovcová kalamita, kvůli které musela bý značná část stromů vykácena.

Sbírkové kousky ametystů se na této lokalitě už nacházejí spíše vzácně, začínající sběratelé či lidé zajímající se o drahé kameny kvůli jejich energetickým účinkům si tu však jistě přijdou na své, protože se zde po dešti stále dají najít drobné kousky těchto fialových kamínků. (Pokud by jste na této lokalitě chtěli kopat, je samozřejmě nutné povolení majitele pozemku).

 

Další nabídku přírodních českých ametystů naleznete v naší sekci - Prodej ametystů, nebo také na našem partnerském webu Drahé kameny online v kategorii - Nabídka ametystů

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2667
390 Kč
Fragment krystalové drůzy ametystu se sytě fialovou barvou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty