Zlomek krystalu citrínu prostoupený křemenem - Samoléčitel

Zajímavý kousek pravého českého citrínu v kombinaci s křemenem z oblíbené šutrácké lokality Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o poměrně větší vzorek, který má z jedné strany zachovalé dvě krystalové stěny. Tento kámen lze tedy označit jako fragment krystalu.

V jedné pasáži o velikosti přibližně 5 x 2 centimetry se pak můžete kochat množstvím drobných plošek či dokonce náznaků špiček. Jde o tzv. dohojení, které je typické pro Mistrovský krystal označovaný jako Samoléčitel. Tyto malinké lesklé plošky bohužel nejdou fotoaparátem dost dobře zachytit.

Pohledová strana kamene, tedy dvě krystalové stěny a dohojení jsou tvořeny citrínem. Ten směrem do zadní části kamene postupně přechází až do oranžového křemene.

Pokud vzorek prosvítíte sluníčkem nebo lépe silnou baterkou, hned poznáte, které úseky tvoří citrín a které naopak křemen. Jsou zde samozřejmě i pasáže, kde se oba minerály vzájemně mísí a prolínají. Citrín je krásně průsvitný, naopak křemen prosvítit téměř nelze.

Tento konkrétní kámen je sice tvořen přibližně ze 2/3 křemenem a pouze asi z 1/3 citrínem, i přes to však při prosvícení působí skutečně moc hezkým dojmem.

Samotný citrín se může pochlubit příjemnou jemně žlutou barvou s lehce zlatavými tóny a místy nepatrným kouřovým nádechem.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: cca 75 x 55 x 38 mm

Váha: 192 g

 

Chcete si najít svůj vlastní citrín?

Pokud vás láká najít si v přírodě svůj vlastní citrín, určitě na Vysočinu někdy zavítejte. Nejlepším obdobím na takovou výpravu je podzim, kdy je zde většina polí čerstvě zoraná. Jestliže je zrovna po vydatném dešti je šance na pěkné nálezy ještě vyšší, protože voda z kamínků smyje přebytečnou hlínu a vy je pak daleko snáz uvidíte.

Když budete mít štěstí a dostatek trpělivosti, určitě si svůj malý citrínek také najdete. Nejčastěji se jedná o drobné úlomky s velmi světle žlutou barvou. Tomuto odstínu se někdy také přezdívá barva šampaňského. Sytě žluté citríny nebo dokonce krystaly se nachází naprosto vyjímečně, proto jsou také tak vzácné a ceněné.

Pokud na nálezy přece jen nebudete mít štěstí, nebo najdete jen pár nevzhedných střípků, nemusíte být smutní. Na našem e-shopu si jistě vyberete ten pravý, po kterém toužíte. Všechny námi zde nabízené citríny jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost i jasný původ. Naši nabídku drahých kamenů se snažíme dle našich možností neustále doplňovat, aby jste měli stále z čeho vybírat. Každý kamínek je detailně nafocený a opatřený originálním popisem, který ho perfektně vystihuje. Navíc ke každému minerálu vždy uvádíme rok a místo nálezu (rodný list), přesný rozměr v milimetrech a také váhu v gramech. Takto zdokumentovaný kámen vám pak jistě udělá radost, i když jste jej zrovna osobně nenalezli. Může však někoho potěšit i jako originální dárek.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3345
450 Kč
Zlomek krystalu citrínu prostoupený křemenem - Samoléčitel
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty