Hezky žlutý citrín velmi lehce zakalený křemenem

Kvalitní ukázka přírodního českého citrínu ze známé oblasti Kněževes (Vysočina).

Jedná se o menší až středně velký kousek citrínu, který je v některých okrajových částech velice nepatrně prostoupený křemenem či povrchově porostlý drobným bílým albitem či lesklým muskovitem (světlou slídou). Již zmíněné minerály se zde však vyskytují pouze v opravdu malém množství, takže rozhodně nijak nekazí celkový krásný dojem z tohoto citrínu.

Kamínek má zachovalé některé menší části krystalových stěn a místy je lehce otlačený od mateční horniny (nejčastěji křemene).

Povrch citrínku je převážně matný, místy pak částečně lesklý. Kámen je celý krásně průsvitný, avšak dovnitř lze kvůli matnému povrchu nahlédnout jen v některých malých pasážích. Uvnitř se nachází větší množství nejrůznějších úkazů jako mlhovin, inkluzí nebo peříček.

Nejhezčí je však na tomto citrínu jeho barva, která má půvabný jemně až středně žlutý odstín. Nejvíce pak toto zbarvení samozřejmě vynikne, pokud je kámen mokrý a na sluníčku, což je dobře zachyceno na posledních dvou fotografiích (celkem je u vzorku 12 snímků).

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 48 x 35 x 24 mm

Váha: 56 g

 

KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE DÁREK ZDARMA

Pokud si na našem e-shopu objednáte nějáký kamínek, dostanete od nás dárek v podobě jednoho minerálu z Vysočiny zdarma. Při rozbalování vaší zásilky se tak můžete těšit na milé překvapení.

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 1812
370 Kč
Hezky žlutý citrín velmi lehce zakalený křemenem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty