Hodnotný kousek skorylu s fantastickým stupňovitým ukončením

Kvalitní kousek přírodního černého turmalínu skorylu pocházející z vyhlášené kamínkářské oblasti Pikárec (Vysočina).

Když se řekne "kvalitní černý turmalín" každý si pod tímto pojmem představí něco trošku jiného. U (českých) černých turmalínů jsou však nejdůležitějšími faktory určujícími kvalitu právě tyto věci: velikost, pevnost (soudržnost), lesk, ukončení, případná poškození a samozřejmě také celková zajímavost kamene.

A proč jsme právě tento turmalín označily jako velmi kvalitní? Pojďme si to postupně přiblížit.

Velikost - Tento špalík či chceteli krystal patří již mezi ty středně velké až větší kousky, které můžete v naší přírodě najít. Téměř čtyři centimetry na délku a váha 44 gramů lze tedy označit jako slušné hodnoty.

Pevnost - Jelikož tento váleček byl nalezený na známé šutrácké lokalitě Pikárec, kde se nachází jedny z nejkvalitnějších černých turmalínů, svojí soudržností se řadí mezi ty opravdu pevné kousky. Nemusíte mít tedy strach že se vám kamínek při čištění (umývání) rozpadne, či že z něj budou odpadávat drobouné kousky.

Lesk - Jak je z přiložených fotografií dobře patrné, tak i lesk tohoto turmalínu je skutečně velmi dobrý až vysoký a to hlavně z pohledových stran.

Ukončení - Ukončení nebo též zakončení tohoto kousku je pak opravdu až luxusní záležitostí. Skoryl se totiž z jedné strany pyšní nádherným tzv. stupňovitým ukončením, které je nejen velice estetické ale také ojedinělé (V naší přírodě se skoryly s tímto typem zakončení nachází vzácně).

Poškození - Turmalín je sice ukončený pouze z jedné strany, z druhé strany je jakoby "odlomený" to se však u skorylů nepovažuje za poškození, protože prakticky všechny (ukončené) turmalíny se v přírodě nacházejí s pouze jednostranným zakončením. Samotné stupňovité ukončení je pak sice v okrajových částech místy sedřené, nejde však o nic zásadního, takže jako celek je tento kousek poměrně zachovalý.

Zajímavost kamene - Některé skoryly přesto že mají všechny předešlé vlastnosti velmi dobré, nemusí působit až tak zajímavě, esteticky či hodnotně. To však není případ tohoto kamene, který právě díky stupňovitému ukončení působí nevšedním až pozoruhodným dojmem.

Celkově jde tedy o velmi kvalitní až sbírkový vzorek černého turmalínu z oblasti Vysočiny.

 

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 38 x 33 x 24 mm

Váha: 44 g

 

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Další přírodní černé turmalíny skoryly z ČR najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních černých turmalínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 3861
2 400 Kč
Hodnotný kousek skorylu s fantastickým stupňovitým ukončením
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty