Jemně zlatavý citrín s drobnou kouřovou inkluzí

Sbírkový vzorek surového citrínu ze slavného naleziště Kněževes (Vysočina).

Jedná se o menší citrín, jehož povrch je z jedné strany matný, lehce až sametově ohlazený a příjemný na dotek.

Ostatní strany kamene jsou pak částečně až zcela lesklé, takže pokud citrín prosvítíte sluníčkem nebo baterkou, můžete i celkem dobře nahlédnout dovnitř a pozorovat tak jeho půvabný vnitřní svět.

Ten se pyšní především vysokou, místy až drahokamovou čistotou s pouze menším množstvím mlhovin, inkluzí či peříček. Pokud si kamínek prohlédnete důkladněji, objevíte i pěknou drobnou barevnou duhu.

Skutečně úžasná je pak také samotná barva citrínu, která má jemně až středně žlutý odstín se zlatavými tóny. Zajímavostí jen pak menší kouřově zbarvená inkluze o velikosti cca 10 x 10 milimetrů. Jedná se vlastně o drobnou zónu kouřové záhnědy.

Nejvíce samozřejmě kvality tohoto citrínu vyniknou, pokud je mokrý a na sluníčku, což je výborně zachyceno na posledních čtyřech fotografiích (celkem je u vzorku 13 snímků).

Pokud hledáte pohledný a hodnotný kousek citrínu z ČR, tento kamínek by ve vašem užším výběru rozhodně neměl chybět.

 

Místo nálezu: Kněževes - Na Františku (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 42 x 31 x 26 mm

Váha: 41 g

 

ČESKÉ vs. ZAHRANIČNÍ DRAHÉ KAMENY

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky (především z oblasti Vysočiny), protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

 

Nabídku českých minerálů a drahých kamenů najdete i na našem partnerském eshopu DRAHÉ KAMENY a to na adrese www.drahekamenyonline.cz

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2313
1 050 Kč
Jemně zlatavý citrín s drobnou kouřovou inkluzí
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty