Jemně zlatavý krystal citrínu pyšnící se drahokamovou vnitřní čistotou

Luxusní kousek přírodního citrínu ze slavného šutráckého naleziště Kněževes (Vysočina).

Jedná se o menší krystal citrínu, který má velice slušně zachovalé obvodové stěny i samotnou špičku. V některých částech má sice krystal lehké oděrky a špička je velmi drobounce ťuklá, tyto nepatrné nedostatky však na první pohled nejsou téměř patrné, takže rozhodně nijak nekazí celkový krásný dojem z kamene.

Povrch krystalu je ze zadní strany převážně matný, pouze místy nepatrně lesklý. Dvě krystalové stěny z pohledové strany citrínu jsou však nádherně lesklé, takže pokud kamínek prosvítíte sluníčkem nebo baterkou můžete velice dobře nahlédnout dovnitř a pozorovat tak úžasný vnitřní svět.

Ten ukrývá fantastickou drahokamovou čistotu s pouze velice drobnými peříčky či inkluzemi v některých okrajích krystalu. Kámen by se tedy výborně hodil i na tzv. facetový výbrus, byla však obrovská škoda z tohoto jedinečného krystalu citrínu zhotovit brus. (Na výbrusy je lepší používat pouze suroviny, či fragmenty krystalů nikoli celé a téměř dokonalé krystaly).

Vyjímečná je pak i samotná barva citrínu, která se pyšní velice příjemným středě žlutým odstínem se vzácným jemně zlatavým tónem a tmavým nádechem ve špici krystalu. Podobně zbarvené citríny se v přírodě nacházejí skutečně vyjímečně, najít pak takový kámen ve formě krystalu je opravdová vzácnost. Nejvíce samozřemě tento úžasný žlutý odstín vynikne, pokud je citrín mokrý a na sluníčku.

Zajímavostí u tohoto citrínu také je, že jedna z jeho krystalových plošek je lehce pokrytá slabounkou vrstvičkou bílého křemene.

Tento unikátní kousek citrínu se hodí do každé kvalitní sbírky, takže jej ocení především náročnější sběratelé. Zamilovat se do tohoto citrínku však můžou i lidé zajímající se o drahé kameny kvůli jejich významným energetickým účinkům a vlastnostem.

Tento krystal citrínu jsme pro vás samozřejmě postupným pootáčením detailně nafotili ze všech stran a to jak na bílém tak i černém pozadí, aby jste měli co možná nejlepší představu nejen o jeho celkovém vzhledu ale i barvě (celkem je u kamene 19 snímků). Níže pod popiskem pak také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok jeho nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry vzorku a jeho váha. Také jsme pro vás natočili krátké VIDEO s hudbou, kde nejlépe vynikne již zmíněná drahokamová čistota tohoto citrínu.

 

Místo nálezu: Kněževes - Na Františku (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 48 x 26 x 25 mm

Váha: 38 g

 

CHCETE SI NAJÍT SVŮJ VLASTNÍ CITRÍN ?

Pokud vás láká najít si v přírodě svůj vlastní citrín, určitě na Vysočinu někdy zavítejte. Nejlepším obdobím na takovou výpravu je podzim, kdy je zde většina polí čerstvě zoraná. Jestliže je zrovna po vydatném dešti je šance na pěkné nálezy ještě vyšší, protože voda z kamínků smyje přebytečnou hlínu a vy je pak daleko snáz uvidíte.

Když budete mít štěstí a dostatek trpělivosti, určitě si svůj malý citrínek také najdete. Nejčastěji se jedná o drobné úlomky s velmi světle žlutou barvou. Tomuto odstínu se někdy také přezdívá barva šampaňského. Sytě žluté citríny nebo dokonce krystaly se nachází naprosto vyjímečně, proto jsou také tak vzácné a ceněné.

Pokud na nálezy přece jen nebudete mít štěstí, nebo najdete jen pár nevzhedných střípků, nemusíte být smutní. Na našem e-shopu si jistě vyberete ten pravý, po kterém toužíte. Všechny námi zde nabízené citríny jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost i jasný původ. Naši nabídku se snažíme dle našich možností neustále doplňovat, aby jste měli stále z čeho vybírat. Každý kamínek je detailně nafocený a opatřený originálním popisem, který ho perfektně vystihuje. Také je vždy uveden přesný rozměr, lokalita a rok nálezu. Takto zdokumentovaný kámen vám pak jistě udělá radost, i když jste jej nenalezli.

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 1794
2 400 Kč
Jemně zlatavý krystal citrínu pyšnící se drahokamovou vnitřní čistotou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty