Jemně žlutý citrínek zajímavě protkaný kouřovými tóny

Zajímavý kousek přírodního citrínu pocházející z okolí malebné vesničky Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou  (Vysočina).

Tento menší citrínek na první pohled svým tvarem připomíná pouze nějáký obyčejný valounek, když si jej však důkladněji prohlédnete, zjistíte, že jde vlastně o plochý oboustranně vyvinutý krystal.

Ten má po svém obvodu celkem dobře zachovalé krystalové plošky, samotné špice na obou koncích jsou pak také slušně dochovalé, nemají však úplně typický tvar.

Povrch kamene je téměř celý matný, místy nepatrně ohlazený, pouze v jedné malé pasáži je tento citrín lesklý a to z důvodu mírného ťuknutí (odštípnutí).

Kamínek je za pomocí baterky či sluníčka celý krásně průsvitný a ukrývá slušnou čistotu spolu s množstvím mlhovin či inkluzí.

Opravdu pozoruhodná je pak samotná barva citrínu, která má jemně až středně žlutý odstín, místy se zajímavými kouřovými tóny.

Nejvíce pak samozřejmě kvality tohoto kamene vyniknou, pokud je mokrý a na sluníčku, což je výborně zachyceno na posledních čtyřech fotografiích (celkem je u vzorku 12 snímků).

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 42 x 22 x 13 mm

Váha: 17 g

 

CHCETE SI NAJÍT SVŮJ VLASTNÍ CITRÍN ?

Pokud vás láká najít si v přírodě svůj vlastní citrín, určitě na Vysočinu někdy zavítejte. Nejlepším obdobím na takovou výpravu je podzim, kdy je zde většina polí čerstvě zoraná. Jestliže je zrovna po vydatném dešti je šance na pěkné nálezy ještě vyšší, protože voda z kamínků smyje přebytečnou hlínu a vy je pak daleko snáz uvidíte.

Když budete mít štěstí a dostatek trpělivosti, určitě si svůj malý citrínek také najdete. Nejčastěji se jedná o drobné úlomky s velmi světle žlutou barvou. Tomuto odstínu se někdy také přezdívá barva šampaňského. Sytě žluté citríny nebo dokonce krystaly se nachází naprosto vyjímečně, proto jsou také tak vzácné a ceněné.

Pokud na nálezy přece jen nebudete mít štěstí, nebo najdete jen pár nevzhedných střípků, nemusíte být smutní. Na našem e-shopu si jistě vyberete ten pravý, po kterém toužíte. Všechny námi zde nabízené citríny jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost i jasný původ. Naši nabídku se snažíme dle našich možností neustále doplňovat, aby jste měli stále z čeho vybírat. Každý kamínek je detailně nafocený a opatřený originálním popisem, který ho perfektně vystihuje. Také je vždy uveden přesný rozměr, lokalita a rok nálezu. Takto zdokumentovaný kámen vám pak jistě udělá radost, i když jste jej nenalezli.

 

Další nabídku pravých českých citrínů naleznete v naší sekci - PRODEJ CITRÍNŮ, nebo také na našem partnerském webu Drahé kameny online v kategorii - NABÍDKA CITRÍNŮ.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 2754
290 Kč
Jemně žlutý citrínek zajímavě protkaný kouřovými tóny
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty