Krásně průsvitný achát s jemně modrými tóny

Pohledný kousek českého achátu nalezený ve známé kamínkářské oblasti Doubravice nedaleko Jičína.

Jedná se o menší ukázku tzv. achátové pecky respektive její části (půlky). Celá achátová pecka totiž vypadá jako poměrně nevzhledná hrouda hlíny a její přírodní krása vynikne až pokud ji seříznete a důkladně vyleštíte.

V tomto konkrétním případě můžete na seříznuté a vyleštěné ploše obdivovat decentní kresbu a příjemný obláčkově modrý nádech, který v okrajích přechází až do čirých tónů.

Achát má samozřejmě čistě přírodní zbarvení a není nijak uměle dobarvovaný.

Zadní nepohledová strana achátové pecky je ponechána v původním nálezovém stavu.

Působivé je také to, že achát je celý nádherně průsvitný, což je dobře zachyceno na posledních dvou fotografiích.

 

Místo nálezu: Doubravice u Jičína

Rok nálezu: 2010

Rozměry: 28 x 24 x 13 mm

Váha: 15 g

 

Umělé barvení či dobarvování achátů

Acháty se v přírodě nacházejí v nejrůznějších barevných kombinacích a každý z vás si teď jistě říká, proč by se tyto drahé kameny ještě dále přibarvovaly. Pojďme si to tedy blíže vysvětlit.

České acháty naštěstí patří mezi ty velmi tvrdé, nebo přesněji řečeno málo pórovité, takže nepříjmají barvivo. Acháty nalezené v České Republice mají tedy vždy přírodní zbarvení. Tuzemské acháty se navíc vyznačují vysokou barevnou stálostí, takže nemusíte mít strach, že barva kamene po několika letech vybledne.

Zahraniční acháty jsou však v naprosté většině jemně pórovité (měkčí), a umožňují tak umělé barvení či dobarvování. Tyto kameny tak můžou dosáhnout téměř všech barevných tónů. Uměle barvené acháty vypadají na první pohled velice lákavě a atraktivně, protože mají velmi syté a jasné odstíny, tento nepřirozený zásah (barvení) však může mít značně negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto kamenů. Takovéto minerály navíc už nelze považovat za zcela přírodní.

Někteří nepoctivý prodejci navíc často záměrně zatajují, že achát je uměle barvený a vydávají jej za čistě přírodní. Laik však nemá šanci poznat, jestli jde o přírodní či barvený achát, proto si na tyto nekalé praktiky prodejců dávejte při nákupu dobrý pozor.

Závěrem... Ať už se o drahé kameny zajímáte kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem či jste začínající nebo pokročilý sběratel a jde vám především o estetickou stránku vzorků, rozhodně vám doporučujeme kupovat pouze české acháty, které si na nic nehrají a jejich zbarvení je vždy čistě přírodní.

————————————————————————————

Další české přírodní acháty najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých achátů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3075
290 Kč
Krásně průsvitný achát s jemně modrými tóny
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty