Krásně žlutý citrín s barevnou duhou a inkluzemi záhnědy

Netradiční ukázka citrínu v kombinaci se záhnědou z proslaveného českého naleziště Kněževes (Vysočina).

Jedná se o střední až větší vzorek citrínu, který má v některých pasážích velice zajímavé inkluze kouřové záhnědy. V části, kde se citrín prolíná se záhnědou, má navíc kámen náznak krystalových stěn s tzv. elestiálním (hypoparalelním) růstem. Kombinace těchto dvou nerostů (citrínu a záhnědy) se v přírodě však vyskytuje naprosto ojediněle, takže vzorek patří rozhodně mezi ty vzácnější. Místy je sice tento citrín také lehce prostoupený bílo-oranžovým křemenem, to mu však rozhodně nijak neubírá na jeho celkové kráse.

Povrch citrínu je pak téměř celý matný, lehce až sametově ohlazený a příjemný na dotek. Za tento půvabně omletý zevnějšek citrín vděčí potůčkům a řekám, které si s ním před dávnými časy pohrávaly ve svých proudech.

Pokud kámen prosvítíte sluníčkem nebo baterkou tak sice nelze kvůli jeho matnému povrchu nahlédnout zcela dovnitř, i tak je však celkem dobře patrné, že citrín ukrývá v poměrně velké části i slušnou čistotu. Při nasvícení kamene lze pak po důkladnějších pozkoumání objevit i chloubu toho citrínu, kterou je překrásná barevná duha o velikosti cca 10 x 5 milimetrů. Ta se nejlépe hledá za pomocí baterky a to pokud je kámen mokrý. (Duha bohužel nejde fotoaparátem dobře vyfotit).

Opravdu úžasná je pak samotná barva tohoto citrínu, která má kvalitní středně až sytě žlutý odstín. Ten v kombinaci s kouřovými tóny záhnědy působí skutečně fantastickým až kouzelným dojmem. Nejvíce pak samozřejmě toto unikátní zbarvení kamene vynikne, pokud je mokrý a na sluníčku, což je skvěle zachyceno na posledních pěti fotografiích (celkem je u vzorku 15 snímků).

Pokud máte rádi nevšední a estetické vzorky, které v sobě sdružují více různých minerálů, tento jedinečný citrín s inkluzemi záhnědy vás jistě učaruje a zamilujete si jej.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 80 x 50 x 40 mm

Váha: 234 g

————————————————————————————

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 1335
1 250 Kč
Krásně žlutý citrín s barevnou duhou a inkluzemi záhnědy
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty