Křišťál - účinky

Křišťál svou energií zesiluje účinky jiných minerálů, pokud je položen do jejich blízkosti, a též se používá jako doplňkový kámen k dalším kamenům při meditacích a léčení.

Křišťál zklidňuje a pročišťuje mysl.  Zároveď odstraňuje blokády bránící volnému toku energie v těle, čímž docházík harmonizaci čaker. a jejich uvedení do vzájemné rovnováhy. Pomocí krystalu křiťálu lze také přesouvat energiimezi jednotlivými energetickými centry těla. Duhový křišťál umožňuje rozptýlení léčivé energie v celém organizmu.

Již prastaré kultury věřily, že tento kámen napomáhá k írnění bolestí, podporuje imunitní systém, působí na činnost štítné žlázy, na krevní oběh a činnost srdce a plic. Přispívá také ke zmírňování bolesti hlavy a migrén. Na mentální úrovni napomáhá k potlačení a odstraněnírůzných závislostí, žárlivosti a zlozvyků a špatných návyků.

Kámen křišťál se též používá k harmonizaci obytných prostor a odrušení geopatogeních zón. Může být rozmístěn kdekoliv po bytě...

Při meditaci křišťál napomáhá k uvolnění a soustředění se a též eliminuje rušivé vlivy.

 

Přírodní křišťál v sobě ukrývá různé inkluze, zlomy, nerovnoměrné zabarvení, nebo texturu. Tyto nedokonalosti jasně ukazují, že se jedná o skutečně přírodní kámen a ne jen o nějakou napodoběninu ze skla. I poměrně čirý kámen, pokud je sním pracováno, může časem obsahovat různé inkluze a nedokonalosti, které mohou vzniknout na základě proudící energie v něm.