Krystal citrínu s podmanivou žlutou barvou a kouřovou špičkou

Krásný kousek přírodního českého citrínu pocházející z významné mineralogické lokality Kněževes - Na Františku nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o velice pohledný menší krystal citrínu avšak se slušnou délkou 4,5 centimetru.

Krystalek má z pohledové strany velmi slušně zachovalé obvodové stěny i samotnou špičku, ze zadní nepohledové strany je pak krystal mírně otlačený od okolní mateční horniny a bohužel se mu zde z části nezachovala špice, takto už byl však kamínek v přírodě nalezen.

Nutno také zmínit, že ze zadní strany je citrín lehce zakalený a prostoupený mléčným až oranžovým křemenem. Menší přítomnost křemene však rozhodně nijak nekazí celkový estetický dojem z tohoto citrínu.

Zdaleka nejvíce však krystalek zaujme svojí unikátní barvou. Citrín se totiž pyšní kvalitním středně až sytě žlutým odstínem a pozoruhodnou tmavší kouřovou špicí. Takto unikátně zbarvené citríny byli typické právě pro jedinečnou a vyhlášenou lokalitu "Kněževes Na Františku", odkud pocházejí jedny z nejkrásnějších citrínů z naší republiky.

Nejvíce pak toto podmanivé žluté zbarvení samozřejmě vynikne na sluníčku a pokud je kamínek mokrý, což jsme pro vás zachytili na posledních dvou snímcích (celkem je u vzorku 14 fotografií). Když je citrínek mokrý jeho kouzelné žluté zbarvení má místy až medově-zlatavý odstín.

Sluníčkem či baterkou lze prakticky celý krystal dobře prosvítit, lehounce pak můžete i nahlédnout do jeho skromného vnitřního světa kde se ukrývá docela slušná čistota spolu s mlhovinami a jinými inkluzemi (ze zadní strany je citrínek zakalený křemenem).

Tento kvalitní citrínek jsme pro vás vyřadili z naší vlastní sbírky (osobně jsme jej nalezli). Snažíme se totiž, abychom vám na našich stránkách stále nabízely nové, zajímavé a hlavně kvalitní vzorky minerálů a drahých kamenů.

Kámen jsme pro vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu.

Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene a jeho váhu.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 45 x 29 x 21 mm

Váha: 38 g

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 5952
2 790 Kč
Krystal citrínu s podmanivou žlutou barvou a kouřovou špičkou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty