Krystal citrínu s tmavou špičkou a křemennou základnou

Hodnotný a zajímavý kousek přírodního citrínu pocházející z proslaveného šutráckého naleziště Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o menší krystal citrínu, který má solidně zachovalé obvodové stěny i samotnou špici. Krystal sice není ani zdaleka dokonalý a má různé oděrky či ťuknutí, i přes to však působí krásným a nevšedním celkovým dojmem.

Povrch kamene je téměř celý matný, místy velmi nepatrně ohlazený.

Při prosvícení citrínu sluníčkem nebo baterkou sice nelze kvůli matnému povrchu nahlédnout zcela dovnitř kamene, i přes to je však celkem dobře patrné, že ve špici má krystal ucházející čistotu.

Nejspodnější část krstalu tzv. základnu tvoří typický mléčný až oranžový křemen, který místy i lehce prostupuje citrínem.

Co se týče samotné barvy krystalu, tak ta je poměrně unikátní. Citrín má přirozený jemně až středně žlutý odstín s netradiční tmavší kouřovou špičkou, která je typická právě pro některé citríny pocházející z lokality Kněževes.

Nejvíce pak samozřejmě kvality tohoto citrínu vyniknou, pokud je mokrý a na sluníčku, což je skvěle zachyceno na druhém snímku. Právě na prvním a druhém snímku můžete výborně porovnat, jak velký je estetický rozdíl mezi suchým a mokrým krystalem.

Někteří nepoctivý prodejci na svých stránkách a e-shopech proto fotí kameny záměrně pouze mokré, aby vypadaly na fotografiích co možná nejlépe. Do popisku však samozřejmě neuvedou, že je kámen na snímcích mokrý, proto si na tyto nekalé praktiky prodejců dávejte pozor.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 42 x 30 x 23 mm

Váha: 36 g

————————————————————————————

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 5384
970 Kč
Krystal citrínu s tmavou špičkou a křemennou základnou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty