Krystal citrínu z Vysočiny s pozoruhodnou barvou

Unikátní kousek přírodního citrínu nalezený v okolí slavné mineralogické lokality Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Mnoho z vás jistě na první pohled pozná, že se jedná o krystal a to i přes to, že vzorek má zachovalé pouze některé pasáže obvodových stěn. Velká část kamene včetně špice je totiž odřená, citrín však není nijak výrazně uražený a tak si stále zachovává tvar krystalu.

Povrch kamene je v některých úsecích matný až lehce ohlazený, jiné místa jsou zase pěkně lesklá.

Citrín je baterkou či sluníčkem celý výborně průsvitný, dovnitř samotného krystalu lze však nahlédnout pouze nepatrně. I přes to je však celkem dobře patrné, že kamínek ukrývá velice slušnou, místy skoro až drahokamovou čistotu (samozřejmě se uvnitř nachází i množství úkazů v podobě mlhovin, peříček a dalších).

Co je na tomto citrínu opravdu vyjímečné je jeho barva. Kamínek se totiž pyšní poměrně kvalitním středně žlutým odstínem se zlatavými tóny, což by nebylo samo o sobě zase tak mimořádné. Toto žluté zbarvení je zde však pozoruhodně doplněno i o zvláštní a u citrínů netradiční kouřový nádech.

Pokud se na citrín podíváte někde ve stínu či v potemnělé místnosti, tento kouřový odstín bude výrazný, když naoprak krystal bude na sluníčku, budou převládat půvabné žluto-zlatavé tóny.

Nejvíce pak samozřejmě kvality kamene vyniknou pokud je mokrý a na sluníčku, což je zachyceno na úvodních třech fotografiích.

Pokud vás fascinují netradiční ukázky minerálů, tento unikátní kouřový citrín by ve vaší sbírce rozhodně neměl chybět.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 74 x 41 x 30 mm

Váha: 122 g

 

Chcete si najít svůj vlastní citrín?

Pokud vás láká najít si v přírodě svůj vlastní citrín, určitě na Vysočinu někdy zavítejte. Nejlepším obdobím na takovou výpravu je podzim, kdy je zde většina polí čerstvě zoraná. Jestliže je zrovna po vydatném dešti je šance na pěkné nálezy ještě vyšší, protože voda z kamínků smyje přebytečnou hlínu a vy je pak daleko snáz uvidíte.

Když budete mít štěstí a dostatek trpělivosti, určitě si svůj malý citrínek také najdete. Nejčastěji se jedná o drobné úlomky s velmi světle žlutou barvou. Tomuto odstínu se někdy také přezdívá barva šampaňského. Sytě žluté citríny nebo dokonce krystaly se nachází naprosto vyjímečně, proto jsou také tak vzácné a ceněné.

Pokud na nálezy přece jen nebudete mít štěstí, nebo najdete jen pár nevzhedných střípků, nemusíte být smutní. Na našem e-shopu si jistě vyberete ten pravý, po kterém toužíte. Všechny námi zde nabízené citríny jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost i jasný původ. Naši nabídku drahých kamenů se snažíme dle našich možností neustále doplňovat, aby jste měli stále z čeho vybírat. Každý kamínek je detailně nafocený a opatřený originálním popisem, který ho perfektně vystihuje. Navíc ke každému minerálu vždy uvádíme rok a místo nálezu (rodný list), přesný rozměr v milimetrech a také váhu v gramech. Takto zdokumentovaný kámen vám pak jistě udělá radost, i když jste jej zrovna osobně nenalezli. Může však někoho potěšit i jako originální dárek.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3789
3 500 Kč –56 % 1 530 Kč
Krystal citrínu z Vysočiny s pozoruhodnou barvou
citrin krystal cesky knezeves vysocina prodej zajimavy 11
3 500 Kč –56 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty