Krystal křišťálu s decentním kouřovým nádechem a barevnou duhou

Krásný kousek surového českého křišťálu pocházející z významného mineralogického nalezištěze Suky nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o menší buclatý krystal křišťálu, který má hezky zachovalou špici i některé obvodové stěny. V určitých pasážích se sice obvodové krystalové plochy nenachází, ale kámen zde pravděpodobně není poškozený, nýbrž pouze tzv. otlačený od okolní mateční horniny, která mu bránila v růstu a vývoji.

Křišťál je sluníčkem či baterkou celý průsvitný, jeho vnitřní svět však můžete pozorovat pouze částečně a to v horní polovině krystalu kde se nachází množství mlhovinových závojů či drobných inkluzí. Spodní polovina krystalu je pak velmi decentně zakalená mléčným křemenem. Těsně pod povrchem však můžete ve špici při nasvícení kamene objevit pěknou barevnou duhu o rozměrech cca 5 x 5 milimetru.

Samotná barva křišťálu má pak typický bílý odstín avšak s jemnými kouřovými tóny.

Podobné krystaly křišťálů jako je tento se na zoraných polích nacházejí už spíše vyjímečně až vzácně, takže tento kousek rozhodně patří k těm cennějším.

————————————————————————————

Místo nálezu: Suky u Ostrova nad Oslavou (Vysočina)

Rok nálezu: 2018

Rozměry: 50 x 30 x 28 mm

Váha: 52 g

————————————————————————————

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Další české přírodní křišťály najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních křišťálů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 4626
850 Kč –38 % 520 Kč
Krystal křišťálu s decentním kouřovým nádechem a barevnou duhou
kristal krystal prirodni cesky drahy kamen prodej obrazky 1
850 Kč –38 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty