Kvalitní vzorek černého turmalínu s jemným rýhováním

Moc hezká ukázka přírodního černého turmalínu skorylu z lokality Pikárec (Vysočina).

Pokud mají vzorky černých turmalínů klasický /běžný tvar označují se nejčastěji jako špalíky či válečky. Moc často se tedy nesetkáte s tím, že by někdo například řekl "našel jsem krystal černého turmalínu".

Černý turmalín skoryl tvoří krystaly, avšak ne v podobě špic jako třeba záhněda nebo křišťál, nýbrž právě ve formě špalíků a válečků. Běžnější lidové označení tedy není krystal černého turmalínu, ale právě špalík či váleček černého turmalínu.

Tento konkrétní kousek se může pochlubit skvělým leskem, hezkým rýhováním a velmi slušnou velikostí /váhou.

V jedné malé pasáži je skoryl decentně pokrytý slabým povlakem bílého albitu v kombinaci s oranžovým limonitem.

Podobné špalky skorylů se totiž už na zoraných polích Vysočiny normálně nevyskytují.

————————————————————————————

Místo nálezu: Pikárec (Vysočina)

Rok nálezu: 2022

Rozměry: 33 x 22 x 22 mm

Váha: 42 g

————————————————————————————

Černý turmalín - neobyčejný drahý kámen

Černý turmalín je nejen krásný minerál, který může být vkusným doplňkem ve vašem interiéru. Tento drahý kámen totiž dokáže jako jeden z mála nerostů i účinně pohlcovat tzv. elektromagnetické záření z vysílačů, wifi, mobilních telefonů a dalších podobných zařízení. Toto neviditelné elektromagnetické záření může mít z dlouhodobého hlediska negativní vliv nejen na lidskou psychiku, ale třeba i na kvalitu spánku. Mezi lidmi je toto záření známé spíše pod souhrným názvem "ELEKTROSMOG".

Pokud tedy černé turmalíny umístíte do obytných místností, měly by Vás proti tomuto nežádoucímu záření účinně chránit. (Do každé místnosti je vhodné umístit buď více drobných turmalínů o velikosti cca kolem 1 centimetru, nebo jeden větší špalík o rozměrech alespoň 2 - 3 centimetry).

V naší nabídce najdete jak ukončené tak i neukončené černé turmalíny v různých velikostech a tvarech. Oba dva druhy těchto turmalínů mají samozřejmě shodné energetické účinky a vlastnosti, černé turmalíny s ukončením však dokáží svoji energii daleko lépe koncetrovat a usměrňovat, takže můžete jejich potenciál využít opravdu naplno. Skoryly s ukončením navíc působí velice estetickým dojmem. V přírodě se však takto zakončené špalíky nacházejí vzácně, takže je jejich cena o něco vyšší, než u turmalínů bez zakončení.

Naprostou většinu námi zde nabízených černých turmalínů jsme navíc osobně nalezli v oblasti Vysočiny, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní a neupravený stav. Minerály z České Republiky sice nedosahují takové velikosti jako ty zahraniční (Brazílie atd.), svými vibracemi jsou nám však tyto kameny daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější.

Černé turmalíny ze zahraničí se navíc velice často falšují či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Kameny tímto nepřirozeným zásahem však můžou přijít o značnou část svých energetických účinků a vlastností.

————————————————————————————

Další přírodní černé turmalíny skoryly z ČR najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních černých turmalínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 5494
620 Kč
Kvalitní vzorek černého turmalínu s jemným rýhováním
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).