• 1 z 10
 

Ledově bílý krystal křišťálu - Mistrovský krystal Isis

 

REZERVACE!

Zajímavá ukázka přírodního křišťálu pocházejícího z významné mineralogické lokality Žulová (Jeseníky).

Jedná se o menší podlouhlý krystal křišťálu, který se může pochlubit nádherně zachovalými obvodovými stěnami a dokonalou špičkou.

Obvodové plochy jsou pouze místy lehounce otlačené od okolní (mateční) horniny a v jedné pasáži je zde zarostlá část jiného krystalu křišťálu, to ale rozhodně nijak nekazí celkový krásný dojem z kamene.

Špice krystalu navíc není úplně tak obyčejná, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pokud si ji důkladněji prohlédnete, objevíte zde jednu drobnější plošku s velice specifickým tvarem. Díky této unikátní pětistranné plošce (fazetě) můžeme tento křišťál zařadit mezi vzácné Mistrovské krystaly a to konkrétně tzv. krystal Isis.

Kamínek je celý výborně průsvitný (sluníčkem nebo baterkou) a díky částečně až zcela lesklému povrchu lze i skvěle nahlédnout dovnitř a pozorovat tak jeho zajímavý vnitřní svět.

Tenu ukrývá v horní polovině krystalu vysokou až drahokamovou čistotu, níže pak můžete obdivovat množství různých úkazů, především pak mlhovinových závojů.

Samotná barva křišťálu má kvalitní ledově bílý až průzračný odstín. Ten patří k tomu nejhezčímu, co můžou české křišťály nabídnout.

 

Místo nálezu: Žulová - Korálové jámy (Jeseníky)

Rok nálezu: 2018

Rozměry: 51 x 15 x 11 mm

Váha: 9 g

 

Naleziště drahých kamenů Žulová

Vesnice Žulová leží nedaleko města Jeseník a je to jedna z významných mineralogických lokalit na území Slezska. Drahé kameny (především křišťály) se zde těžily již v 18. století a to především na výrobu suvenýrů, prodávaných návštěvníkům lázní Jeseník.

 

Zajímá Vás jak jsou lidé spokojeni s nákupem na našem e-shopu?

Přečtěte si pozitivní recenze zákazníků, kteří od nás již drahé kameny zakoupili » Zobrazit recenze «

Za každou recenzi samozřejmě velice děkujeme a jsme rádi, že naše minerály mohou dělat radost vám či vašim blízkým.

————————————————————————————

Další české přírodní křišťály najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních křišťálů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Momentálně nedostupné (1 ks)
470 Kč
Kód produktu 3492
Kategorie Pravý český křišťál - přírodní kámen