Lehce ohlazený valounek žlutého citrínu v decentní kombinaci s křemenem

Krásný kousek pravého českého citrínu v lehkém spojení s křemenem z naleziště Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jde o menší valounek citrínu, který je místy decentně prostoupený oranžovým křemenem.

Pokud se na kamínek podíváte na běžném denním světle, bude se vám možná zdát, že oranžového křemene je zde poněkud hodně, pokud však vzorek prosvítí sluneční paprsky či světlo baterky, valounek se nádherně rozzáří a přítomnost žlutého citrínu daleko lépe vynikne. Právě až při prosvícení kamene je dobře patrné, že křemene se zde nachází pouze minimum a že většinu vzorku tvoří právě citrín.

Někteří lidé se domnívají, že samostatný citrínek kde není přítomný žádný křemen je nejkrásnější. Citríny v kombinaci s křemenem však také mají svoje kouzlo a půvab. Týká se to tedy především citrínů prostoupených či protkaných oranžově zbarveným křemenem, jde však o nejčastější kombinaci. Oranžový křemen totiž při prosvícení kamínku sluníčkem nebo baterkou část své barvy předá právě citrínu. Ten pak díky tomu působí jakoby více sytě žlutým dojmem.

Povrch tohoto kamínku je celý matný, převážně lehce až sametově ohlazený. Citrín je díky tomu příjemný až mazlivý na dotek.

Právě u matných či omletých (ohlazených) vzorků jako je tento, kvality kamene nejlépe vyniknou pokud je mokrý a na sluníčku. To jsme pro vás skvěle zachytili na posledních dvou snímcích (celkem je u vzorku 6 fotografií).

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 40 x 26 x 23 mm

Váha: 28 g

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 5372
370 Kč
Lehce ohlazený valounek žlutého citrínu v decentní kombinaci s křemenem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).