Lesklý krystal citrínu s úžasnou medově zlatavou barvou a hezkým vnitřním světem - Raritní sbírkový vzorek

Unikátní kousek přírodního citrínu pocházející z věhlasné kamínkářské lokality Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jde o menší, ale naprosto luxusní krystal citrínu, který má slušně zachovalé obvodové stěny i samotnou špici. V některých pasážích (včetně špice) je sice krystalek mírně odřený, ťuklý nebo tzv. otlačený a není tedy svým tvarem rozhodně dokonalý, i přes to však působí fantastickým celkovým dojmem.

Krystal má z pohledové strany nádherně lesklé stěny, což je u českých citrínů poměrně vzácné, protože ty jsou většinou matné či lehce omleté. Ve vitrínce (sbírce) tak tento lesklý kousek bude působit skutečně jedinečně a velmi atraktivně.

Jelikož lze citrín prakticky celý výborně prosvítit sluníčkem nebo baterkou, můžete těmito lesklými krystalovými plochami i skvěle nahlédnout dovnitř celého kamínku. To ocení pro změnu ti z vás, jenž se o drahé kameny a zajímáte kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

Tzv. vnitřní svět zde ukrývá nejen slušnou čistotu, ale i množství nejrůznějších úkazů v podobě mlhovin, peříček či jiných inkluzí.

V nejspodnější části pak krystal citrínu lehounce přechází až do oranžového křemene, na kterém byl původně narostlý. Někdo by si mohl říci, že křemen zde není žádoucí, opak je však pravdou, protože krystaly citrínů s malinkým křemenem ve spodní části, působí tzv. celistvějším dojmem. Je totiž jasné, že krystal citrínu zde již končil a nepokračoval dále. Pokud tedy máte krystal citrínu s menším křemenem ve spod, můžete si být jistí, že krystal má s největší pravděpodobností celou svoji původní délku a že nejde například pouze o polovinu krystalu.

Jak jste již pohli poznat z fotografií, nejvzácnější a vskutku vyjímečná je především samotná barva tohoto citrínu. Ta je pyšní senzačním středně až sytě žlutým odstínem se silně zlatavými až medovými tóny a pozoruhodnou tmavší špičkou. Podobně zbarvené citríny z naší přírody patří k těm nejkrásnějším jaké můžete najít, proto jsou tyto kousky sběrateli hojně vyhledávané. Takovýchto kamínků je však naprosté minimum a jejich hodnota se tak mnohdy šplhá opravdu vysoko.

Tento ojedinělý citrín ocení především velmi nároční sběratelé, zamilovat si jej však mohou i ezoterici. V neposlední řadě kamínek může sloužit jako skvělá investice a uchovatel hodnoty v dnešní nejisté době.

Níže pod popiskem naleznete i krátké video s tímto citrínem.

————————————————————————————

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 49 x 33 x 25 mm

Váha: 52 g

————————————————————————————

U nás vždy víte co kupujete

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje.

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry daného vzorku a jeho váha. (Kámen jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jeho pravost i původ).

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 4296
17 000 Kč –24 % 12 800 Kč
Lesklý krystal citrínu s úžasnou medově zlatavou barvou a hezkým vnitřním světem - Raritní sbírkový vzorek
citrin krystal medovy zlaty zluty syte cesky pravy prirodni sbirkovy 2
17 000 Kč –24 %
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Podobné produkty