Zajímavá srostlice záhněd - náznak Samoléčitele a Strážce záznamů

Unikátní vzorek pravé české záhnědy nalezený v okolí malebné vesničky Bobrůvka (Významné mineralogické naleziště drahých kamenů na Vysočina).

Jde o menší srostlici, která je tvořena několika krystaly či fragmenty záhněd.

Nejlépe zachovalý a rostlý krystal je z části tzv. oboustranně vyvinutý. Pokud si důkladněji prohlédnete jeho špici, můžete objevit na jedné plošce (fazetě) malinké obrazce ve tvaru trojúhelníčků. Ty jsou buď samostatné nebo se částečně překrývají a mají různé velikosti. Trojúhelníčky sice nejsou nějak výrazně vystouplé, ale můžete je spatřit pokud kámen oproti světlu natočíte pod správným úhlem.

Díky těmto unikátním znakům lze tento kámen částečně zařadit mezi vzácné Mistrovské krystaly a to konkrétně tzv. Strážce záznamů - Záznamový krystal. (V těchto speciálních krystalech je obsažena hluboká moudrost, tajemství vesmíru a vědomosti prastarých civilizací). 

Tyto geometrické obrazce jsou zachyceny i v detailu na jedné z fotografií. Na snímcích jsou však trojúhelníčky značně přiblížené, takže ve skutečnosti při pohledu běžným okem tak dobře patrné nejsou. Jelikož lze na tomto konkrétním krystalu jednotlivé trojúhelníky rozpoznat obtížněji, zařazujeme tento vzorek pouze částečně mezi tento Mistrovský krystal (Strážce záznamů).

Z druhé strany vzorku jsou pak fragmenty krystalů místy pozoruhodně tzv. dohojené množstvím drobounkých lesklých plošek a špiček. Díky tomu lze tento kámen částečně zařadit i mezi další z Mistrovských krystalů a sice Samoléčitele.

Srostlice záhněd je sluníčkem či baterkou prakticky celá průsvitná (viz. foto) a tak se můžete v některých pasážích kochat hezkým vnitřním světem. Ten ukrývá různé mlhovinky, peříčka a další zajímavé inkluze.

Barva záhnědy má pak světle hnědý odstín s kouřovými tóny.

————————————————————————————

Místo nálezu: Bobrůvka (Vysočina)

Rok nálezu: 2022

Rozměry: 53 x 29 x 20 mm

Váha: 25 g

————————————————————————————

U nás vždy víte co kupujete

Snažíme se, aby všechny námi nabízené minerály a drahé kameny byly co nejlépe prezentovány a vy jste tak přesně věděli co kupujete.

Každý kamínek pro vás tedy detailně nafotíme ze všech stran a opatříme jej originálním popiskem, jenž ho perfektně vystihuje.

Ke všem nerostům navíc vždy uvádíme i tzv. "Rodný list" tedy místo a rok jejich nálezu. Samozřejmostí jsou pak rozměry daného vzorku a jeho váha. (Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli).

————————————————————————————

Další české přírodní záhnědy najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních záhněd » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 5037
550 Kč
Zajímavá srostlice záhněd - náznak Samoléčitele a Strážce záznamů
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty