Lesklý zlomek krystalu citrínu s úžasnou zlatavou barvou - vhodný na menší výbrus

Vyjímečně kvalitní surovina citrínu z proslaveného českého naleziště Kněževes - Na Františku (Vysočina).

Jedná se o menší zlomek krystalu citrínu, který má zachovalé některé části obvodových krystalových stěn.

Na jedné straně sice citrín přechází lehce do křemene, na kterém byl původně narostlý, to však rozhodně nijak nekazí celkový krásný dojem z kamene. (Křemen je navíc z části zajímavě dohojený). Tato malá přítomnost křemene spíše podtrhuje čistě přírodní původ citrínu.

Povrch je částečně až zcela lesklý, takže pokud citrín prosvítíte sluníčkem nebo baterkou můžete velice dobře nahlédnou dovnitř celého kamene a pozorovat tak jeho kouzelný vnitřní svět.

Ten ukrývá především vysokou až drahokamovou čistotu s pouze malým množstvím mlhovinek či inklutí. Díky této opravdu slušné vnitřní čistotě by se citrín hodil i na tzv. facetový výbrus.

Tato surovina by vyšla přibližně na jeden až dva brusy s téměř drahokamovou čistotou a velikostí kolem jednoho až dvou karátů. Z kamene by šli zřejmě vybrousit i větší brusy kolem 3 ct nebo i více menších výbrusů, ty by však již obsahovaly mlhoviny či inkluze. (Záleží také samozřejmě na šikovnosti mistra brusiče a typu - tvaru daného výbrusu).

Jistě jste si všimli, že unikátní je na tomto citrínu především jeho barva, která se pyšní skutečně nádherným středně žlutým odstínem se vzácným silně zlatavým tónem. Podobně zbarvené kousky citrínů se však v přírodě nacházejí opravdu zcela vyjímečně, čemuž odpovídá i cena těchto vzorků.

Tento kámen je vhodný nejen pro sběratele minerálů, ale ocení jej jistě i lidé zajímající se o nerosty kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem. Citrínem však zajisté nepohrdnou ani začínající či zkušení brusiči drahých kamenů.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 53 x 25 x 21 mm

Váha: 32 g

 

PROČ SI ZAKOUPIT DRAHÉ KAMENY PRÁVĚ U NÁS ?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

 

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 1950
1 500 Kč
Lesklý zlomek krystalu citrínu s úžasnou zlatavou barvou - vhodný na menší výbrus
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty