Luxusně ukončený špalík černého turmalínu se zajímavým Klíčovým vtiskem

Sběratelský kousek černého turmalínu skorylu pocházející z významné mineralogické lokality Bory (Vysočina).

Tento středně velký špalík skorylu patří mezi ty opravdu kvalitní, estetické a hodnotné vzorky. Je tedy vhodný především pro náročnější sběratele minerálů na doplnění jejich sbírky s drahými kameny.

Váleček se z jedné strany pyšní skutečně luxusním zakončením, které má typický tzv. pyramidální tvar a je tvořeno třemi hladkými ploškami. Ukončení je dokonalé, nepoškozené, má ostrné hrany a je krásně lesklé.

Po obvodu je turmalín samozřejmě od přírody zdobený charakteristickým jemným rýhováním.

Ze zadní tzv. nepohledové strany se pak nachází zajímavý tzv. Klíčový vtisk, který pochází zřejmě od jiného sousedního skorylu z dutiny. Jedná se o nevšední prohlubeň, která dle tvaru jasně naznačuje, že se zde otiskl jiný skoryl. Tento jev (Klíčový vtisk) je zase cenný pro ty z vás, jenž se o drahé nerosty zajímáte kvůli jejich energetickým účinkům a vlastnostem.

 

Místo nálezu: Bory (Vysočina)

Rok nálezu: 2019

Rozměry: 29 x 24 x 22 mm

Váha: 27 g

 

Chcete si najít svůj vlastní černý turmalín?

Pokud vás láká najít si v přírodě svůj vlastní černý turmalín, určitě na Vysočinu někdy zavítejte. Nejlepším obdobím na takovou výpravu je podzim, kdy je zde většina polí čerstvě zoraná. Jestliže je zrovna po vydatném dešti je šance na pěkné nálezy ještě vyšší, protože voda z kamínků smyje přebytečnou hlínu a vy je pak daleko snáz uvidíte.

Když budete mít štěstí a dostatek trpělivosti, určitě si svůj malý skoryl také najdete. Nejčastěji se jedná o drobné úlomky či malé válečky o velikosti do jednoho centimetru a váze od 5 do 10 gramů. Větší vzorky o rozměrech kolem dvou až tří centimetrů už se nacházejí poměrně obtížněji. Opravdu velké špalky o velikosti čtyřech centimetrů a více nebo dokonale ukončené černé turmalíny (všech velikostí) se v naší přírodě vyskytují naprosto vyjímečně a jedná se už o sběratelské záležitosti.

Pokud na nálezy přeci jen nebudete mít štěstí, nebo najdete jen pár malých nevzhedných střípků, nemusíte být smutní. Na našem e-shopu si jistě vyberete ten pravý skoryl, po kterém toužíte.

Téměř všechny námi zde nabízené turmalíny jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní původ. Naši nabídku se snažíme dle našich možností neustále doplňovat, aby jste měli stále z čeho vybírat. Každý kamínek je detailně nafocený ze všech stran a opatřený originálním popisem, který ho perfektně vystihuje. Navíc ke každému minerálu vždy uvádíme rok a místo nálezu (rodný list), přesný rozměr v milimetrech a také váhu v gramech. Takto zdokumentovaný kámen vám pak jistě udělá radost, i když jste jej zrovna osobně nenalezli. Může však někoho potěšit i jako originální dárek.

————————————————————————————

Další přírodní černé turmalíny skoryly z ČR najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních černých turmalínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3846
2 300 Kč
Luxusně ukončený špalík černého turmalínu se zajímavým Klíčovým vtiskem
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).