• 1 z 12
 

Luxusní křišťálová surovina se skvělou vnitřní čistotou

 

Úžasný vzorek přírodního křišťálu pocházející ze slavného šutráckého naleziště Suky (Vysočina).

Tento křišťál se díky svým slušným rozměrům a váze řadí již mezi ty středně velké kousky, nejde tedy rozhodně o žádný drobek a tak kámen ve sbírce skvěle vynikne.

Křišťál se může pochlubit hned dvěma druhy povrchů, najdete zde jak matné plochy, které jsou lehce až sametově ohlazené a příjemné na dotek, tak i ty lesklé, díky kterým lze při prosvícení kamene sluníčkem nebo baterkou výborně nahlédnout dovnitř.

Tzv. vnitřní svět tohoto křišťálu ukrývá především vysokou až drahokamovou čistotu, můžete se zde však kochat i několika půvabnými mlhovinkami či drobnými peříčky. Těsně pod povrchem však můžete po důkladnějším prozkoumání objevit i moc pěknou barevnou duhu o velikosti cca 10 x 5 milimetrů. Tato duha je nejlépe patrná pokud je vzorek mokrý. (Na tzv. Facetový výbrus se tento kamínek příliš nehodí).

Fantastická je však i samotná barva kamínku, která má senzační ledobě bílý až průzračný odstín se skutečně nepatrným jemně žlutým nádechem, který je pro křišťály z Vysočiny typický.

Nejvíce pak kvality této křišťálové suroviny vyniknou, pokud je mokrá a na sluníčku, což je zachyceno na posledních čtyřech fotografiích.

Pokud hledáte estetický český přírodní křišťál, tento kámen si jistě zamilujete.

 

Místo nálezu: Suky (Vysočina)

Rok nálezu: 2022

Rozměry: 60 x 43 x 28 mm

Váha: 78 g

 

Proč si zakoupit drahé kameny právě u nás?

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost, jasný původ a čistě přírodní neupravený stav. Drahé kameny jsou naším celoživotním koníčkem, kterému se věnujeme již mnoho let. Nerosty hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi nejbližší a pro nás tudíš nejvhodnější.

————————————————————————————

Další české přírodní křišťály najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních křišťálů » zobrazit nabídku «

Dostupnost Prodáno
2 900 Kč
Kód produktu 3804
Kategorie Pravý český křišťál - přírodní kámen
Položka byla vyprodána...