Luxusní perfektně zachovalý Mistrovský krystal záhnědy / morionu - Strážce záznamů

Sběratelský vzorek přírodní záhnědy / morionu pocházející ze slavného kamínkářského naleziště Suky nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se poctivý středně velký krystal (7,5 centimetru), který se svojí barvou řadí někde na pomezí temně hnědé až kouřové záhnědy a černého morionu.

Krystal má perfektně zachovalé všechny obvodové stěny a prakticky dokonalou špičku (pouze nepatrné titěrné ťuknutí v samotném vrcholu - není téměř patrné).

Tato špice navíc není zdaleka obyčejná. Pokud si pozorněji prohlédnete její plošky (fazety), objevíte na jedné z nich množství drobounkých obrazců ve tvaru trojúhelníčků. Tyto trojúhelníčky nejsou vystouplé, ale můžete je spatřit pokud krystal správně natočíte proti dennímu světlu (viz. dva detailní snímky).

Díky těmto geometrickým útvarům můžeme vzorek zařadit mezi vzácné Mistrvské krystaly a sice tzv. Strážce záznamů (Záznamový krystal).

Obvodové stěny pak působí také zajímavým a nevšedním dojmem a to díky pozoruhodnému rýhování.

Nejspodnější část krystalu pak tvoří tzv. podložka, kde najdete minerály jako křemen, albit nebo černý turmalín skoryl.

Nutno zmínit že na atraktivitě krystalu přidávají i malé lupínky muskovitu (stříbrné slídy) zarostlé v jedné obvodové stěně.

Sluníčkem či baterkou je celý kámen poměrně dobře průsvitný, díky krásně lesklým plochám lze i solidně nahlédnout do pestrého vnitřního světa.

Tam se ukrývá množství mlhovinových závojů a větších peříček. Po důkladnějším prozkoumání však narazáte i na hezkou barevnou duhu. Tento vnitřní svět jsme pro vás částečně zachytili i na dvou detailních snímcích.

Jak už bylo zmíněno v úvodu, krystal má ve stínu velmi temně hnědý až kouřový odstín, některé pasáže jsou pak již téměř zcela černé, proto lze tento kámen zařadit zároveň mezi klasické záhnědy i tzv. černé záhnědy označované jako moriony.

Tento unikátní vzorek je určen především náročnějším sběratelům, kteří dokáží ocenit perfektně zachovalý stav krystalu. Kámen však zajisté potěší svými vysokými kvalitami i ty z vás, jenž se o drahé nerosty zajímáte kvůli jejich významným energetickým účinkům a vlastnostem, navíc jde o vzácný Mistrovský krystal - Strážce záznamů.

————————————————————————————

Místo nálezu: Suky (Vysočina)

Rok nálezu: 2000

Rozměry: 75 x 33 x 28 mm

Váha: 104 g

————————————————————————————

Další české přírodní záhnědy najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku českých přírodních záhněd » zobrazit nabídku «

Dostupnost Skladem (1 ks)
Kód: 5922
5 450 Kč
Luxusní perfektně zachovalý Mistrovský krystal záhnědy / morionu - Strážce záznamů
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: