Luxusní zlomek krystalu citrínu s fantastickou sytě žlutou až zlatavou barvou

Sběratelský vzorek pravého přírodního citrínu pocházejícího z významného českého naleziště Kněževes nedaleko Ostrova nad Oslavou (Vysočina).

Jedná se o luxusní citrínovou surovinu, která se pyšní velice slušnými rozměry a zajímavou až magickou váhou 99 gramů. Tento kousek citrínu lze tedy zařadit mezi středně velké kousky, které se v naší přírodě vyskytují už velmi ojediněle, navíc v takto vysoké kvalitě.

Citrín má z pohledové strany zachovalé některé pasáže krystalových stěn, takže jej lze označit jako "část krystalu" či chceteli "fragment krystalu". Ze zadní strany se sice plochy již nenachází, ale můžete zde místy pozorovat nevšední otisky pocházející od okolní tzv. mateční horniny (v případě citrínů tvoří okolní horninu nejčastěji křemen).

Celý citrínek je pak nádherně průsvitný jak sluníčkem tak i baterkou, díky převážně lesklému povrchu navíc můžete z pohledové strany perfektně nahlédnout dovnitř celého kamene a pozorovat tak jeho kouzelný vnitřní svět.

Ten ukrývá v některých úsecích vysokou až drahokamovou čistotu, můžete zde však obdivovat i nespočet úžasných úkazů v podobě nejrůznějším mlhovin, inkluzí a peříček.

Někteří lidé se do tohoto vnitřního světa kamenů vydrží dívat i dlouhé minuty a nepřestane je fascinovat. Úkazy skryté uvnitř totiž výborně rozvíjí lidskou fantazii a vy tak můžete mít mnohdy pocit, že vidíte například nějáké zvíře či jiný zajímavý objekt.

Skutečně fantastická a velice vzácná je ale pak především samotná barva citrínu, která má vyjímečně kvalitní středně až sytě žlutý odstín se silně zlatavými tóny. Nejvíce samozřejmě toto unikátní zbarvení kamene vynikne pokud je na sluníčku.

Citrín jsme pro Vás samozřejmě detailně nafotili ze všech stran a úhlů, aby jste měli co možná nejlepší představu o jeho celkovém vzhledu (U vzorku je tedy celkem 10 fotografií). Níže pod popiskem také naleznete tzv. rodný list kamene, tedy místo a rok nálezu. Vždy také uvádíme přesný rozměr kamene v milimetrech a jeho váhu v gramech.

Tento citrín sice nepatří k těm nejlevnějším, za tuto cenu však dostanete opravdu jedinečný kousek ve vysoké tzv. sběratelské kvalitě. Tento citrín ocení nejen nároční sběratelé minerálů, ale určitě si jej zamilují i lidé zajímající se o drahé kameny kvůli jejich energetickým účinkům. V neposlední řadě si lze tento skvost pořídit jako dlouhodobou investici v dnešní nejisté době a zabránit tak dalšímu znehodnocování svých úspor v důsledku stále rychleji rostoucí infaci.

 

Místo nálezu: Kněževes (Vysočina)

Rok nálezu: 2016

Rozměry: 56 x 40 x 30 mm

Váha: 99 g

 

České vs. zahraniční drahé kameny

Naprostou většinu námi zde nabízených minerálů jsme osobně nalezli, takže vám ručíme za jejich pravost a čistě přírodní a surový původ. Kameny hledáme s láskou a především úctou k přírodě, jen tak si totiž uchovají svoji jedinečnou pozitivní energii, kterou můžou poté předávat dále. Všechny naše minerály pocházejí z České Republiky, protože tyto kameny se tu narodily pro nás a jsou nám svými vibracemi daleko bližší a pro nás tudíš vhodnější než ty zahraniční.

Kameny dovážené ze zahraničí se těží strojně a navíc se velmi často falšují, či uměle upravují, aby se tak dosáhlo jejich lepšího vzhledu. Navíc k vám putují mnohdy i přes půlku planety a projdou tak rukama spousty přeprodejců a obchodníků. Toto všecho může mít samozřejmě negativní vliv na energetické účinky a vlastnosti těchto minerálů.

U nás máte jistotu, že kamínky putují z čisté přírody prakticky rovnou k vám domů.

————————————————————————————

Další přírodní české citríny najdete v naší prodejní sekci zde » zobrazit nabídku « 

Nevybrali jste si u nás? Mrkněte ještě na náš spřízněný eshop Drahé Kameny Online a jeho nabídku pravých českých citrínů » zobrazit nabídku «

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Prodáno
Kód: 3315
4 900 Kč
Luxusní zlomek krystalu citrínu s fantastickou sytě žlutou až zlatavou barvou
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Rádi rozmazlujeme naše zákazníky. Dárek ke každé objednávce.
Doprava od 70 Kč
Doprava od 70 Kč
Doprava po ČR už od 70 Kč (na Slovensko od 4 EUR).
Kameny s rodným listem
Kameny s rodným listem
Každý kámen je unikát s „rodným listem“ (jeho název, rok a místo nálezu).

Popis produktu není dostupný

Podobné produkty